Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

9 maja: Przejazd Stylowych Rowerzystów uczci Dzień Europy

Opublikowano w 5 maja 2015 przez admin

W najbliższą sobotę, 9 maja, Stowarzyszenie Akcja Miasto uczci Dzień Europy przejazdem eleganckich rowerzystów. Stylowa kawalkada przemierzy wrocławskie ulice w drodze do Parku Staromiejskiego, gdzie włączy się w oficjalne obchody tego święta, a członkowie AM będą zachęcać do przesiadania się na rower i udziału w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym.

Przejazd stylowych rowerzystów wyruszy w sobotę 9 maja, o godz. 12:00 z pl. Solnego. Przemierzą oni ulice Wrocławia, aby dotrzeć do Parku Staromiejskiego. Skąd pomysł na tego typu przejazd? – Rowerem jeździmy na co dzień – czy to do biura, na egzamin na uczelni czy zakupy. Chcemy pokazywać, że jeżdżąc jednośladem w mieście nie trzeba, a nawet nie powinno rezygnować się z eleganckiego ubioru. Mile widziane będą obcasy, krawaty, muszki, garnitury, sukienki. Cieszmy się eleganckim wyglądem i przejedźmy tego dnia razem! – zaprasza Kasia Kusowska, pomysłodawczyni akcji.

Stanowisko Stowarzyszenia Akcja Miasto w Parku Staromiejskim będzie mieć charakter rowerowy. – Maj to miesiąc Europejskiego Wyzwania Rowerowego, będziemy zatem zachęcać, aby włączać się w tę inicjatywę i kręcić kilometry dla Wrocławia. Wszystkim chętnym posłużymy poradą na temat korzystania z roweru w codziennych podróżach –  opowiada Kasia Kusowska i dodaje: – Na zachętę przygotowaliśmy zaproszenia na lekcje Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy oraz kilka innych niespodzianek. Wszyscy będą mogli poczęstować się domowym ciastem i lemoniadą oraz jabłkami z rowerowych koszy. Na najmłodszych gości pikniku czekać będzie quiz z wiedzy o ruchu drogowym oraz konkurs plastyczny.

Wrocławskie obchody Dnia Europy rozpoczną się planowo o godz. 13.00,  a na uczestników czekać będą liczne atrakcje, m.in. muzyka na żywo, występy artystyczne, gry i zabawy edukacyjne, warsztaty rowerowe, lekcje udzielania pierwszej pomocy oraz wieczorny pokaz filmowy. Dzieci w trakcie pikniku będą mogły wziąć udział w grze miejskiej dotyczącej upraw Fair Trade czy pomalować twarze w europejskie barwy. Na świętowanie w Parku Staromiejskim zaprasza Wrocławskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskij, a pełen program wydarzenia jest dostępny na ich stronie – http://ec.europa.eu/polska/wroclaw/zapowiedzi/2015/150421_dzien_europy_wroclaw_pl.htm

Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2015 to rywalizacja mieszkańców miast z całej Europy. Przejechane w trakcie trwania akcji kilometry są mierzone przy użyciu aplikacji i zapisywane na konto danego miasta – ¬zwycięży to, które uzbiera ich w ten sposób najwięcej. W tym roku do Europejskiego Wyzwania dołączył Wrocław. Udział mogą wziąć wszyscy ¬ wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Cycling365 na telefon i włączać ją podczas każdej rowerowej podróży po mieście. Oprócz satysfakcji z przejechanych kilometrów na uczestników czekają też upominki, m.in. zaproszenia kulturalne czy vouchery na praktyczne zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem w ruchu miejskim. Szczegółowe instrukcje można znaleźć na: www.wybieramrower.org.

Europejskie Wyzwanie Rowerowe Wrocław wchodzi w skład kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower finansowanej ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →