Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktywny weekend na Wyspie Słodowej – program wydarzeń

Opublikowano w 7 sierpnia 2014 przez admin

Drugi weekend sierpnia na Wyspie Słodowej to kumulacja wydarzeń muzycznych, tanecznych, sportowych i rodzinnych. W programie m.in. koncerty, kino plenerowe, warsztaty dla dzieci i rodziców, gry planszowe i dmuchańce. Zapraszamy na weekend pełen atrakcji! Początek już w piątek o godz. 18.00. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Acoustic Cookies, Evidence Based Medicine i goście to muzyczna propozycja na sobotni wieczór na Wyspie. Usłyszymy m.in. covery w oryginalnych aranżacjach oraz muzykę elektroniczną połączoną z elementami gitarowych brzmień i charakterystycznym wokalem. Koncerty w ramach Otwartej Sceny kontynuować będziemy w sobotę, kiedy to na scenie zaprezentuje się niezwykłe rockowe trio Blind Cow oraz prawdziwa muzyczna torpeda – zespół Czwarty Poziom.

W kinie plenerowym weekend z filmami nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach.
Na seanse pod chmurką zapraszamy aż trzy razy: w piątek, sobotę i niedzielę, zawsze
o godz. 21.00. Na wielkim ekranie zobaczymy filmy: „Pogorzelisko”, „Tango libre”
oraz „Królestwo zwierząt”.

W niedzielę wiele atrakcji dla rodzin. W ramach Biblioteki Plenerowej dzieci przygotują prace graficzne. Zorganizowana zostanie także wyprawa z przewodnikiem w poszukiwaniu „Kociego Zaułka” oraz spotkanie z Bardzo Głodną Gąsienicą – prowadzone w języku angielskim. Podczas Wyspy Dzieci na najmłodszych czekać będzie wielka giełda zabawy oraz zajęcia ekologiczne pod chmurką, które z powodu deszczu nie mogły się odbyć w ubiegłym tygodniu. Z kolei rodzice będą mogli nauczyć się kołysanek i innych piosenek dziecięcych, biorąc udział w warsztatach „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. W godz. 17.30-19.00 odbędą się także zajęcia fitness4kids, czyli zabawa taneczna dla małych i dużych. W repertuarze Klasyki na Wyspie usłyszymy hity nienadęte w wykonaniu Vratislavia Art Trio. Tradycyjnie będzie można też wziąć udział we wspólnym śpiewaniu, które rozpocznie się o godz. 15.00. W niedzielę na Wyspie Słodowej spróbujemy również przeciwdziałać nadmiernym kradzieżom rowerów – od godz. 14.00 dołączą do nas członkowie akcji społecznej „Skradzione bicykle”.

Amatorów sportu zapraszamy na Sportową Wyspę, gdzie już od soboty ćwiczyć będziemy grę
w bule, football amerykański, wspinaczkę, przeciąganie liny oraz łucznictwo. W niedzielę
na Wyspie Piaskowej rozrywkę znajdą także miłośnicy frisbee, a w godz. od 16.00 do 17.00 profesjonalnych rad udzieli instruktor nordic walking. Ponadto dowiemy się, jak ważny
w kontekście zdrowego stylu życia  jest recykling, a osoby z problemami zdrowotnymi będą mogły skorzystać z pomocy dyplomowanego fizjoterapeuty – Pana Kręgosłupa.

Zapraszamy do spędzenia weekendu na Wyspie Słodowej!
W razie niepogody impreza może zostać odwołana.

Szczegółowe informacje na: wyspa.wroclaw.pl oraz facebook.com/wyspanaweekend

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.Powrót do Aktualności →