Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bezpłatny pokaz filmu „Fanatyk” – CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

Opublikowano w 12 lipca 2018 przez admin

Bezpłatny pokaz filmu „Fanatyk” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności”.

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na V Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności” organizowanego w ramach projektu „Wrocław – wielokulturowe miasto spotkań” dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław w ramach Programu „Mikrogranty”.

DKF „Oblicza Różnorodności” to 6 spotkań, podczas których zaprezentowane zostaną filmy fabularne dotykające różnych aspektów uprzedzeń i dyskryminacji. Po filmie odbędzie się dyskusja na temat poruszony w filmie. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach projektu jest bezpłatny.

Fanatyk:
„Danny goli się na łyso, wyciska ciężarki, nosi koszulę ze swastyką, a także daje popalić spotkanym na ulicy żydowskim studentom. Na zebraniu prowadzonym przez parę faszyzujących intelektualistów, Linę i Curtisa, wygłasza tyradę nawołującą do eksterminacji Żydów. Danny sam pochodzi z żydowskiej rodziny, w dzieciństwie uczęszczał nawet do szkoły rabinackiej, gdzie nieustannie spierał się z nauczycielem.”
Opis: filmweb.pl

UWAGA! W filmie użyte są symbole prawnie zakazane przez polskie prawo jako propagujące nazistowsko-faszystowski system państwa. Film będzie wyświetlany wyłącznie w celach edukacyjnych i ma na celu pobudzenie do dyskusji na temat wzrostu radykalnych nastrojów w Polsce.

Projekcja filmu odbędzie się 18 lipca 2018 r. w CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA przy ul. Grabiszyńskiej 184. Start seansu o godz. 17.00.

WSTĘP WOLNY!Powrót do Aktualności →