Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bezpłatne szkolenie dla asystentów osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano w 10 sierpnia 2016 przez admin

Fundacja Eudajmonia serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu dla asystentów osób z niepełnosprawnościami, realizowanego w ramach projektu ,,Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem”, dofinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Szkolenie jest bezpłatne i trwa 60 godzin. Składa się z trzech modułów:

1. Moduł I – Pierwsza pomoc przedmedyczna – 10 godzin
2. Moduł II – Specyfika i zasady pracy z osobami z różnym rodzajem niepełnosprawności – 40 godzin
3. Moduł III – Formalno – prawne uwarunkowania świadczenia wolontariatu oraz zasady świadczenia usługi asystenckiej – 10 godzin

Po szkoleniu każdy z jego uczestników jest zobowiązany do odbycia 15 godzin praktyki  w charakterze asystenta osoby z niepełnosprawnością. Praktyki są realizowane w czasie dopasowanym do dyspozycyjności uczestników, nie później jednak niż do 10.12.2016r. Organizacją praktyk zajmuje się Fundacja Eudajmonia.

Po zakończeniu szkolenia i odbyciu praktyk, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie i certyfikat ukończenia szkolenia z obszaru asystentury funkcjonalnej.

Uwaga! Szkolenia będą odbywać się w weekendy (w sumie 9-10 dni), rozpoczną się najprawdopodobniej w ostatni weekend sierpnia lub pierwszy weekend września. Planujemy uruchomienie dwóch grup szkoleniowych: jednej we Wrocławiu i jednej w Polkowicach.

Rekrutacja na szkolenie trwa do 12.08.2016.

Wszystkie informacje nt projektu i szkolenia znajdują się na naszej stronie www: http://www.eudajmonia.pl/index.php?p=new&idg=mg,2&id=194Powrót do Aktualności →