Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Biblioteka Plenerowa powraca na Wyspę Słodową! Kolejne spotkanie pełne atrakcji już 27 lipca

Opublikowano w 22 lipca 2014 przez admin

Podczas pikników rodzinnych nie może zabraknąć dobrej książki, dlatego na Wyspę Słodową powracają spotkania z cyklu Biblioteki Plenerowej. W ramach projektu będzie można wypożyczyć lekturę (zarówno na miejscu, jak i do domu), a także wziąć udział w warsztatach rodzinnych „Wspólnie, czyli razem…”.

W tegorocznym programie Biblioteki Plenerowej dominują warsztaty inspirowane konkretnymi publikacjami, znalazły się w nim m.in.: działania plastyczne „Modne preludium deszczowe”, gry i zabawy w języku angielskim, spacery z przewodnikiem, wspólne przygotowywanie smakowitych przekąsek. Za każdym razem udostępniane są zbiory oraz bibliografia wybranych pozycji literatury dla dzieci i dorosłych. Lekturze można oddać się w cieniu drzew, relaksując się na przyniesionym kocu lub korzystając z rozstawionych na terenie Wyspy leżaków.

Najbliższe spotkanie (27 lipca) to przygoda z SOKRATESEM na Wyspie Bielarskiej, zabawy słowne w języku angielskim inspirowane światem bajek Erica Carle’a oraz pełna niespodzianek gra terenowa pt. „W kierunku SZACHISTÓW i Krzywego Komina”. W sierpniu (10 sierpnia) zorganizowane zostaną warsztaty graficzne, a także wyprawa z przewodnikiem w poszukiwaniu „Kociego Zaułka”. Podczas wycieczki zatrzymamy się w Muzeum Narodowym, gdzie „Koty chadzają własnymi drogami”. A na Wyspie czeka nas spotkanie z „Bardzo Głodną Gąsienicą”, czyli warsztaty literacko-plastyczne prowadzone w języku angielskim. Ostatnia odsłona tegorocznej Biblioteki Plenerowej (24 sierpnia) to kulinaria dla najmłodszych – „Gruszkowy jeżyk z pysznymi kolcami” oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Co łączy POMNIK Karola Linneusza i  czekoladę. Każde spotkanie plenerowe zakończymy dobranocką i nauką śpiewania kołysanek. Specjalnie na potrzeby wydarzeń na Wyspie Słodowej została opracowana bibliografia pt. „Szukaj skarbów z MBP!” – to wybór najciekawszych książek dla dzieci i młodzieży, których akcja związana jest z wyspą lub skarbem, czyli przygodą.

Spotkania Biblioteki Plenerowej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w ubiegłym roku i zyskały sympatię uczestników. Tegoroczne kartki pocztowe z WROCŁAWIANKĄ i własnym projektem pomnika „Chłopak z Wrocławia” – to propozycja umożliwiająca przesłanie gorących pozdrowień z pleneru.

Do zobaczenia na najbliższym pikniku!

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: wyspa.wroclaw.pl, biblioteka.wroc.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend.

Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej jest wydarzeniem organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu wraz z partnerskim udziałem kilkunastu instytucji oraz przy współpracy z Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend”.Powrót do Aktualności →