Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Briefing prasowy nt. projektu „Wrocław. Pamiętam, że…”, realizowanego w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016

Opublikowano w 20 listopada 2014 przez admin

W piątek, 21 listopada o godz. 11:00 w księgarni Tajne Komplety  odbędzie się briefing prasowy nt. projektu „Wrocław. Pamiętam, że…”, realizowanego w ramach drugiej edycji programu mikroGRANTY ESK 2016. W trakcie spotkania zostanie również ogłoszony harmonogram przyszłych edycji programu.

W briefingu wezmą udział: Karol Pęcherz – koordynator projektu „Wrocław. Pamiętam, że…” (Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza), Krzysztof Maj – dyrektor Biura ESK 2016, oraz Natalia Zbroja – koordynatorka programu z ramienia Biura ESK 2016.

„Wrocław. Pamiętam, że…” to zbiorowy pamiętnik, który w swojej idei odnosi się do dwóch słynnych książek: „I remember” Joego Brainarda, a także Georgesa Pereca „Pamiętam że”. Wszyscy wrocławianie, jak również osoby, które w tym mieście bywają lub bywały, mogą zgłaszać swoje zdania kojarzące im się z Wrocławiem do czwartku 20 listopada 2014 r. Spośród nadesłanych zdań redaktorzy książki wybiorą najciekawsze frazy, ułożą je w całość i zredagują stylistycznie. Dzięki temu powstanie nietypowa publikacja – zbiór impresji i wspomnień mieszkańców miasta, ale także osób, na których Wrocław zrobił wrażenie bądź takich, które przeżyły w tym mieście coś, o czym warto się podzielić z innymi. Tym samym pamiętnik będzie ukazywać historię miasta, jego mieszkańców i bywalców w sposób subiektywny i fragmentaryczny.

Projekt „Wrocław. Pamiętam, że…” jest realizowany dzięki wsparciu Biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w ramach programu mikroGRANTY. Program ten ma na celu włączanie aktywnych wrocławian do współtworzenia programu towarzyszącego Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. W pierwszej turze programu zrealizowano 6 projektów, w drugiej zaś, która będzie mieć swój finał jeszcze w tym roku, zostanie zrealizowanych kolejne 7.

 Powrót do Aktualności →