Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

Opublikowano w 1 września 2017 przez admin

Po sukcesie kilku edycji w Krakowie rusza I edycja projektu Career Turn we Wrocławiu. Obecnie trwa rekrutacja kandydatów. Wyłoniona na podstawie aplikacji i rozmów dziesiątka zyska wyjątkową szansę zmiany swojego życia zawodowego. Po zakończeniu poprzednich edycji programu aż 60% uczestników znalazło pracę!

Celem projektu Career Turn jest przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w dużych i stabilnych firmach. Skierowany jest on do osób, które znalazły się w trudnym położeniu na rynku pracy i szukają szansy na zmianę swojego życia zawodowego. Inicjatywa realizowana jest od 2014 roku dzięki współpracy Fundacji Stella Virium i firmy UBS.

– Bardzo zależy nam na tym, aby uczestnicy kończyli udział w projekcie z pełną świadomością swoich możliwości, potencjału, jaki w nich drzemie i pewnością siebie – opowiada Małgorzata Łukawska, prezes fundacji. – Zgodnie z nazwą naszej fundacji – „stella virium” znaczy „gwiazda możliwości” – pokazujemy, że rozwój jest wpisany w nasze życie, a w każdym z nas drzemie znacznie więcej możliwości niż sobie sam uświadamiamy.

– Współpraca z UBS to szansa dla uczestników na kontakt z osobami, które dzielą się swoim codziennym doświadczeniem – dodaje Klaudia Kossowska, koordynatorka projektu. – Naszą zasadą jest, że zajęcia z uczestnikami prowadzą w większości pracownicy banku, działający w ramach wolontariatu pracowniczego. Co ciekawe, wielu z nich dzięki temu odkrywa także swoje nowe możliwości, na przykład trenerskie.

– Cieszymy się, że po sukcesach Career Turn w Krakowie możemy w tym roku uruchomić edycję wrocławską – dodaje Agata Bajek, koordynator wrocławskiej edycji projektu. – Dla nas to ciekawe wyzwanie i okazja, by sprawdzić swoje umiejętności trenerskie, a dla uczestników – szansa na pozytywną zmianę życia zawodowego.

Czym jest Career Turn?
Career Turn to projekt edukacyjny – każdego uczestnika czeka 100 godzin bezpłatnych szkoleń i doradztwa w zakresie m.in. kultury korporacyjnej, obsługi klienta, prawa pracy czy organizacji pracy. To także projekt ekskluzywny, bo w jednej edycji bierze udział tylko 10 osób.

Kto może wziąć udział w projekcie?
Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, które należą do jednej z poniższych grup:
• osoby do 25. roku życia bez wyższego wykształcenia,
• osoby powyżej 45. roku życia,
• osoby z niepełnosprawnością,
• kobiety po przerwie związanej z wychowaniem dzieci,
• nauczyciele zwolnieni ze stosunku pracy w ostatnim roku.

Jak zgłosić chęć udziału?
Wejdź na stronę: www.careerturn.pl
Napisz na adres: biuro@stellavirium.org
Zadzwoń pod nr tel.: (12) 294 04 62/63 lub 509 20 60 33
Wszystkie zajęcia odbywać się będą we Wrocławiu w lokalizacjach umożliwiających sprawny dojazd środkami komunikacji miejskiej.

Partnerzy projektu: Stella Virium, Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – www.akademiaodpowiedzialnosci.pl oraz UBS
Career Turn – dołącz do nas! Rekrutacja trwa!Powrót do Aktualności →