Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Cichy posiłek – Performance żywieniowy z udziałem osób głuchych

Opublikowano w 12 września 2017 przez admin

Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” zaprasza do udziału w performansie żywieniowym z udziałem osób głuchych. Wydarzenie odbędzie się 20 września w Muzeum Współczesnym Wrocławia.

Dla osób słyszących cisza jest stanem obcym. Już w łonie matki słyszymy bicie serca, szum krwi, dochodzą do nas dźwięki z zewnątrz. Osoby niesłyszące nie znają stanu innego niż absolutna cisza. Wydawać by się mogło, że przebywając w ich towarzystwie doświadczymy bezdźwięku. Nic bardziej mylnego. Mimika, gesty, ruchy rąk i całego ciała, mlaski, śmiech czy uderzenia dłoni o dłoń. „Cichy posiłek” przygotowany przez Głuchych rozkłada milczenie na mikrodźwięki, które wygrywają swoistą melodię, zapraszając do przekroczenia granicy dwóch światów i barier językowych, o których często nie zdajemy sobie sprawy. Możesz patrzeć, możesz jeść. Będziemy daleko, blisko.

20 września w MWW do stołu usiądą osoby głuche z Wrocławskie Stowarzyszenie Głuchych „Nadzieja” tworząc żywy obraz świata ciszy. Posiłek przygotują specjaliści od zaskoczeń czyli szefowie kuchni z Pracowni Food Think Tank mający na swoim koncie wiele ciekawych wydarzeń i ekscentrycznych podróży kulinarnych łączących myślenie z jedzeniem m.in. Ziemia i Woda, Cztery Żywioły oraz film pt. „Korzeń”.

Osoby, które tego dnia odwiedzą muzeum będą miały szansę na chwilę przysiąść się do stołu współtworząc obraz. Pomogą im zatyczki do uszu i tłumacze j. migowego Katarzyna Radzińska i Karol Miernowski.

Hanna Janczak – pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia, matka, poetka, wrocławianka.

Projekt realizowany przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” współfinansowany w ramach zadania publicznego ze środków PFRON na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. www.mops.wroclaw.pl

logoposiłekDziękujemy firmie PIN Catering za bezpłatne użyczenie naczyń.Powrót do Aktualności →