Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czy osoby starsze w twoim otoczeniu mają co pić? Zainteresuj się!

Opublikowano w 3 sierpnia 2018 przez admin

Zainteresuj się!

Czy osoby starsze w twoim otoczeniu mają co pić? Czy na parkingu w samochodzie obok ciebie nie ma pozostawionego dziecka lub zwierzaka? To ważne tematy, szczególnie podczas panujących w Europie upałów!Dziecko + samochód + upały = nowa kampania

Temperatura we wnętrzu samochodu pozostawionego w upalny dzień na słońcu potrafi wzrosnąć nawet o 20°C w ciągu 10 minut, a 27°C na zewnątrz to nawet 60°C we wnętrzu auta! Rusza kampania “Nie zostawiaj mnie w samochodzie”, która ma na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z pozostawienia dziecka lub zwierzęcia w nagrzanym samochodzie.

Każde dziesięć minut ma znaczenie – samochód bardzo szybko zmienia się w piekarnik, temperatura wzrasta, a pozostawione w nim dzieci i zwierzęta mogą znaleźć się w sytuacji zagrożenia życia. Nigdy nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie. Zainteresuj się, czy w samochodzie na parkingu obok ciebie nikt nie zostawił dziecka, a jeżeli spotkasz się z taką sytuacją – nie bój się i interweniuj ze spokojnym sumieniem. Każda minuta ma znaczenie.

Kampania “Nie zostawiaj mnie w samochodzie” została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. Wrocławskimi partnerami akcji są: Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Magnolia Park, Centrum Handlowe Korona, Galeria Dominikańska, Stara Piekarnia, Park Handlowy Auchan Bielany oraz Radio Rodzina.

Podziel się wodą!

Jak co roku ruszyła także kampania informacyjna “Kubek zimnej wody”. To woda odpowiada za regulację temperatury ciała i przyjmuje się, że w gorące dni dorosły człowiek powinien wypijać jej od 2 do 3 litrów dziennie. Niegazowana woda mineralna jest najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia i schłodzenie się. W czasie upałów warto zadbać o tych, którym może jej brakować. Zainteresuj się, czy osoby obok ciebie mają co pić. Pamiętajmy o seniorach, u których wraz z wiekiem słabnie poczucie pragnienia. Jeżeli w naszym otoczeniu są osoby starsze, upewnijmy się czy mają dostęp do świeżej wody. Ważnym gestem będzie również odciążenie ich w codziennych obowiązkach.

 

Zainteresuj się drugim człowiekiem, podziel się kubkiem wody i wiedzą na temat właściwych zachowań w trakcie upałów. Niech gorące dni spędzane w mieście będą mniej uciążliwe. Kampania ma wymiar międzypokoleniowy – namawiajmy młodych ludzi do pomocy dziadkom, starszym sąsiadom i wszystkim osobom potrzebującym pomocy.

 

Organizatorem kampanii jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

 

Więcej informacji można znaleźć na profilach społecznościowych:

fb.com/zainteresujsie oraz fb.com/kubekzimnejwodyPowrót do Aktualności →