Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dialog Obywatelski z Komisarz Elżbietą Bieńkowską

Opublikowano w 13 maja 2019 przez admin

Już w czwartek, 16 maja o godz. 15:00 w Sali Witrażowej w budynku Starej Giełdy przy pl. Solnym 16 odbędzie się Dialog Obywatelski z komisarz Elżbietą Bieńkowską przy udziale Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka.

Spotkanie poświęcone będzie w szczególności przyszłości Europy Środkowej. Omawiany raport Visegrad Insight stanowi próbę odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości naszego regionu jak i całej Unii Europejskiej. Eksperci przewidują pięć możliwych scenariuszy dotyczące zarówno kwestii społecznej, ekonomicznej jak i politycznej.

👉 Czy liberalizm w końcu zatriumfuje?
👉 Dlaczego możliwa jest Europejska Wiosna Ludów 2.0?
👉 Czy prawdopodobny jest rozłam sojuszu krajów Europy Środkowej?
👉 To tylko niektóre z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w trakcie dialogu.

Organizatorzy zwracają się z prośbą o potwierdzenie przybycia tel. 71 324 09 00 lub poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy przyjmowane będą do środy, 15 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.

Moderator: Wojciech Przybylski – Prezes fundacji Res Publika. ekspert w zakresie polityki europejskiej. Z wykształcenia socjolog polityki, historyk idei i myśli politycznej, absolwent MISH UW, redaktor naczelny międzynarodowego magazynu Visegrad Insight. Komentator i publicysta.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w opinie i propozycje obywateli.Powrót do Aktualności →