Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dlaczego tak trudno jest odejść z przemocowego związku?

Opublikowano w 20 maja 2016 przez admin

Fundacja na Rzecz Równości serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem przemocy w związkach na spotkanie z dr Bogną Szymkiewicz, autorką książki : „Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy“.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Tratwy przy ul. Legnickiej 65 w dniu  2 czerwca o godz. 18.30.

“Przemoc zaczyna się tam, gdzie nie ma dialogu.”

W czasie spotkania autorka opowie o tym, co dzieje się w związkach opartych na przemocy, na czym polega czasem trudne do zrozumienia uwikłanie, w jaki sposób kultura wspiera przemoc i co możemy z tym robić. Zapraszamy do wspólnej rozmowy.

O książce:

Książka zawiera wnioski i obserwacje oparte na wieloletnim doświadczeniu Autorki w pracy indywidualnej i instytucjonalnej na rzecz ofiar przemocy.

Autorka pokazuje subiektywną prawdę zranień i zniewolenia kobiet w bliskich relacjach, która jest skutkiem przemocy psychicznej i /lub fizycznej. Jest to doświadczenie indywidualne, występujące zwykle jako skutek tzw. przemocy domowej, ale występuje także jako zjawisko zbiorowe, czyli efekt przemocy zanurzonej w kulturze i instytucjach społecznych.

Publikacja dostarcza bogatej wiedzy o psychologicznym i pozapsychologicznym wymiarze przemocy wobec kobiet i pokazuje, dlaczego droga do uwolnienia się kobiet spod kontroli i zniewolenia w przemocowym związku jest trudna. Jest ona powiązana z przemocą społeczną i negatywnymi stereotypami kulturowymi, które na nią przyzwalają albo nawet jej sprzyjają.

O autorce:

Dr psychologii. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.Posiada licencję terapeutyczną i trenerską wydaną przez Research Society of Process Oriented Psychology w Zurychu. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Uczy psychologii zorientowanej na proces w ramach Studium Psychoterapii i Psychologii Procesu, a także prowadzi warsztaty szkoleniowe i rozwojowe (również we Włoszech, USA, Austrii, Niemczech i Izraelu). Brała udział w licznych konferencjach w kraju i za granica. Jest autorką książek: „Dlaczego tak trudno jest odejść”, „Zranione stany świadomości”, redaktorką antologii „Po drugiej stronie kłopotów. Psychologia procesu w teorii i praktyce”, oraz współautorką książki „Deeper into the Soul. Beyond Dementia and Alzheimer’s towards Forgetfulness Care”.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Kontakt do organizatorki : julitalukaszuk@tlen.pl , tel. kom. 607 700 926

Fundacja na Rzecz Równości :

www.fnrr.org

https://www.facebook.com/Fundacja.na.Rzecz.Rownosci/?fref=tsPowrót do Aktualności →