Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dni Filmowe LUX 2018

Opublikowano w 24 października 2018 przez admin

Z okazji Dni Filmowych LUX 2018 Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić na pokaz filmów nominowanych do Nagrody Filmowej LUX przyznawanej przez Parlament Europejski.

Nominowane filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty od 29 do 31 października. W tym roku widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy propozycje. Dni Filmowe LUX rozpoczną się prezentacją filmu „Styx”, drugiego dnia obejrzymy „The other side of everything”, a na koniec odbędzie się pokaz „Twarzy” Małgorzaty Szumowskiej, polskiego tytułu, który zakwalifikował się do finałowej dziesiątki konkursu. Po każdej projekcji będzie miała miejsce debata prowadzona przez dziennikarza filmowego Jana Pelczara.

Zaproszenia na pokazy w ramach Dni Filmowych LUX można odebrać od 22 października w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu przy ul. Widok 10 oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty.

Kalendarz projekcji w Kinie Nowe Horyzonty ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, godz. 19.00, sala nr 5:

• 29.10.2018 „Styx”, reż. Wolfgang Fischer (Niemcy, Austria)

• 30.10.2018 “The other side of everything”, reż. Mila Turajlic (Serbia, Francja, Katar)

• 31.10.2018 „Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska (Polska)

Więcej informacji o festiwalu i prezentowanych filmach dostępnych jest na stronie www.europarl.europa.eu/poland/pl/biuro_we_wroclawiu oraz www.luxprize.eu.Powrót do Aktualności →