Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Drugie spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście

Opublikowano w 19 września 2016 przez admin

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście.  Termin: poniedziałek, 26 września 2016, w godz. 13:00– 15:00 Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, mała sala konferencyjna – parter.

Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 26 września 2016, w godz. 13:00– 15:00.

Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, mała sala konferencyjna – parter.

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.
Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.

Główny temat spotkania:

– WOLONTARIAT NA RZECZ ZWIERZĄT – jak poprawić efektywność? Jak wspierać wolontariuszy „niezrzeszonych”? jak propagować ideę? Jak wspierać działania?
Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: dominik.golema@um.wroc.pl
Serdecznie zapraszamy: Urząd Miejski Wrocławia / Departament Spraw Społecznych / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego – Dominik Golema

Grupy Dialogu Społecznego (GDS): Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO – pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu.Powrót do Aktualności →