Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dzień Zdrowia we Wrocławiu

Opublikowano w 3 kwietnia 2014 przez admin

Już 7 kwietnia Galeria Dominikańska we Wrocławiu zamieni się w centrum zdrowia i zdrowego stylu życia. Wspólnie będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia, który został  zapoczątkowany w połowie XX w. przez Światową Organizację Zdrowia.

Najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu  rozpocznie się o godzinie 14.00 w Galerii Dominikańskiej. Przez pięć godzin uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty zdrowotnych i sportowych atrakcji przygotowanych przez program „Miasto w Formie” i partnerów. Wrocławianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych (Nutri-Med), porad trenera sportu (Fundacja Sportmaniak) oraz wykonać badania: spirometrię, EKG, EMG (pomiar sygnału elektrycznego z mięśni), pulsoksymetrię (saturacja oraz tętno), a także pomiar ciśnienia (Koło Naukowe Inżynierii Bimoedycznej „Biomba” PWr.). Ponadto będzie można wykonać pomiar składu ciała, a także poznać liczne ciekawostki zdrowotne (SKN Promotorzy Zdrowia UMW).

Grupa Ratownictwa Medycznego PCK przeszkoli wszystkich chętnych z zasad pierwszej pomocy. Do dyspozycji wszystkich pań będą doradcy ds. pielęgnacji i wizażu (Mary Kay), a zainteresowanym zostaną zaprezentowane ćwiczenia rehabilitacyjne (Akademia Baguazhang – Szkoła Tradycyjnego Kung Fu). Organizatorzy pomyśleli również o atrakcji dla najmłodszych – malowanie twarzy i robienie zwierzaków z baloników zapewnią animatorzy (Centrum Rozwoju Dziecka „Berek”).

Na scenie podczas Dnia Zdrowia odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, nordic walkingu oraz rozmowy z ekspertami – dietetykiem i trenerem sportu. Punktualnie o 15.00 odbędzie się pokaz tańców latynoamerykańskich w wykonaniu tancerzy z Akademii Tańca „Esens”. Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w konkursach prozdrowotnych zorganizowanych przez zespół „Miasta w Formie”.

Wspólnie zadbajmy o zdrowie i dobrą formę!

Termin: 7 kwietnia, godz. 14.00-19.00
Miejsce: Galeria Dominikańska, poziom -1
Organizator: Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego

Więcej informacji: www.miastowformie.pl i facebook.com/zdrowie.dieta.wroclawPowrót do Aktualności →