Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Filmoteka bez barier. Innowacyjny portal edukacyjny dla szkół dostosowany dla potrzeb dzieci niewidomych i niesłyszących

Opublikowano w 27 października 2015 przez admin

ADAPTER w Szkole to projekt przeznaczony dla szkół który zaangażuje ośrodki szkolno-wychowawcze w edukację filmową i otwieranie polskiej kinematografii.

Z projektu mogą korzystać wszystkie szkoły, w szczególności dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Wśród tytułów obecnie jest 10 adaptacji filmowych lektur szkolnych.

Oprócz filmów na ADAPTERZE  znajdują się materiały edukacyjne. Są to fotosy z audiodeskrypcją i napisami, słownik pojęć filmowych oraz scenariusze do lekcji, podczas których uczniowie w grupach wykonają ciekawe zadania. Wszystko znajduje się na platformie internetowej www.adapter.pl

Uczniowie wykonane zadania będą publikować na facebooku– Chcemy w ten sposób pokazać im, że lekcje mogą być atrakcyjne, a wymienianie wspólnych doświadczeń na portalu społecznościowym może łączyć młodzież pełnosprawną i niepełnosprawną z całej Polski – mówi Justyna Mańkowska z Fundacji KATARYNKA.

ADAPTER  to pierwsze kino w sieci z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, dostępne za darmo, bez logowania. Jedyne niezbędne narzędzie do oglądania filmów to internet.
Przez rok ADAPTER  zdobył już stałych widzów, którzy na nowe filmy czekają w każdy czwartek o godz. 20:00

W tym roku na ADAPTERZE  pojawiła się także edukacja filmowa dla wszystkich, szczególnie uczniów z dysfunkcjami słuchu i wzroku.

W internetowym kinie przybliżamy też postaci aktorów, reżyserów, ujawniamy ciekawe fakty, tło powstania genialnych filmów. Ukazujemy smaczki kinematografii, które mogą wyłapać często tylko widzący lub słyszący odbiorcy – na ADAPTERZE chcielibyśmy odkryć sztukę kinematografii również osobom, dla których jest ona często tematem tabu.

Strona internetowa: http://adapter.pl/wszkole/
Facebook:  www.facebook.com/adapterwszkole

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz ze środków PFRON, a także środków Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Partnerzy: Filmoteka Narodowa, Inicjatywa Napisy Plus, Edukacja Filmowa, Fundacja Venae ArtisPowrót do Aktualności →