Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Fortum zaprasza na ekologiczne warsztaty we Wrocławiu

Opublikowano w 25 lipca 2017 przez admin

W ramach akcji „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” Fortum zaprasza na bezpłatne warsztaty ekologiczne, polegające na nauce wyplatania przedmiotów z makulatury. Zajęcia odbędą się już 10 sierpnia w zabytkowym budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Liczba miejsc jest ograniczona!

Jak przekonują organizatorzy warsztatów, przedmioty wyplatane z papieru gazetowego mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wyrobów z wikliny. Tak zwana papierowa wiklina wygląda bardzo podobnie do naturalnej, ale przygotowuje się ją ręcznie, poprzez rolowanie papieru gazetowego. Tak przygotowana rolka, nazywana również „tutką”, może posłużyć do stworzenia wielu przydatnych i estetycznych przedmiotów, takich jak koszyki, wazony, podkładki na stół, osłony na doniczki, a nawet abażur czy legowisko dla domowego pupila.
– Ponowne wykorzystanie niepotrzebnych gazet, magazynów czy makulatury biurowej wpisuje się w ideę upcyclingu, w myśl której ponowne użycie przedmiotów powoduje, że ich wartość się zwiększa zamiast maleć. Dzięki naszym warsztatom gazeta po przeczytaniu, zamiast trafić do śmietnika, może zyskać nowe życie. Spotkanie będzie nie tylko okazją do zdobycia wiedzy teoretycznej, ale również do nauki praktycznej umiejętności wyplatania. Chcemy, żeby każdy uczestnik opuścił warsztaty z przynajmniej jednym samodzielnie wykonanym przedmiotem – podkreśla Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.
Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem: www.tuoddycham.pl/nasze-inicjatywy/eko-warsztaty-z-tutkami/
„Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” to inicjatywa na rzecz zrównoważonego Wrocławia, zainicjowana przez Fortum oraz portal Miasto 2077. Jej celem jest stworzenie platformy dialogu i wymiany doświadczeń dla wszystkich środowisk, którym leży na sercu czystość wrocławskiego powietrza. Działania skupiają się na kilku obszarach, które mają największe znaczenie dla poprawy jakości powietrza we Wrocławiu: walce ze smogiem, przyjaznym dla środowiska transporcie oraz gospodarce o obiegu zamkniętym. Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest na stronie: www.tuoddycham.pl

O Fortum
Fortum jest liderem w obszarze czystej energii. Dostarczamy klientom energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Angażujemy naszych klientów i społeczeństwo w dążeniu do tworzenia czystszego świata. Zatrudniamy około 8 000 profesjonalistów w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji, Polsce i Indiach, a 62% energii elektrycznej wytwarzamy bez emisji CO2. W 2016 roku nasze łączne przychody wyniosły 3,6 mld EUR. Akcje Fortum notowane są na giełdzie NASDAQ w Helsinkach.
www.fortum.pl

Dalsze informacje: www.fortum.pl
Powrót do Aktualności →