Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Fundacja „HASCO-LEK” oraz Fundacja Edukacja dla Przyszłości zapraszają na wykład

Opublikowano w 2 września 2016 przez admin

Światowej klasy edukacja dostępna za darmo, w dowolnym miejscu i czasie. Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe! I to dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych, uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, seniorów… Fundacja „HASCO-LEK” oraz Fundacja Edukacja dla Przyszłości serdecznie zapraszają na wykład pt. Cyfrowa edukacja i dlaczego nie możemy zmarnować tej szansy? Wydarzenie odbywa się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.


Dla kogo?
Dla wszystkich zainteresowanych podnoszeniem swojej wiedzy z różnych dziedzin poprzez korzystanie z bezpłatnych, wysokiej klasy materiałów dostępnych online.
Dla uczniów chcących uzupełniać wiedzę zdobytą na lekcjach lub w ciekawy sposób utrwalać omawiane w szkole zagadnienia.
Dla nauczycieli planujących rozwijać swoje metody nauczania.
Dla studentów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji.
Dla rodziców pragnących uczyć się wraz ze swoimi pociechami i obserwować ich postępy w nauce.

Temat spotkania:
Świat pędzi do przodu – technologia wymusza zmiany społeczne, do których nie jesteśmy przygotowani. Nie ma już zawodów i kierunków studiów, które gwarantują spokojną pracę do emerytury. Zamiast posłuszeństwa i dyscypliny – kluczowe stają się poczucie wewnętrznej kontroli, współdziałanie, odwaga do samodzielnej nauki i kształtowania życia po swojemu. Całe szczęście, że ta sama technologia dostarcza narzędzi, z których skorzystać może każdy, kto chce podjąć wyzwanie.

„Postaram się wyjaśnić, jak mądrze wykorzystując możliwości między innymi cyfrowej dydaktyki możemy wyjść obronną ręką z rewolucji, która prędzej czy później dotknie każdego” – mówi prowadzący, prof. Lech Mankiewicz – „Podczas wykładu porozmawiamy o tym jak zmienia się świat i jak możemy lepiej go poznać korzystając z wysokiej jakości materiałów edukacyjnych zupełnie za darmo, bez wychodzenia z domu.”

Kiedy i gdzie?
19.09.2016 (poniedziałek) w godz. 10:00-12:00 na Politechnice Wrocławskiej w budynku C-13 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25, sala nr 0.38.
Udział w wykładzie jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: a.kowal@fundacja.hasco-lek.pl, w tytule maila wpisując „DFN Wrocław”.

Kilka słów o prowadzącym:
Lech Mankiewicz – fizyk, astrofizyk, popularyzator nauki, wielki przyjaciel dzieci, młodzieży oraz każdej osoby zainteresowanej ulepszaniem edukacji w Polsce. Jako Prezes Fundacji Edukacja dla Przyszłości – główny koordynator tłumaczeń i udostępniania zasobów KHAN ACADEMY (platformy do nauki online) na język polski. Zwolennik i entuzjasta otwarcia szkoły na możliwości i inspiracje dostępne w Internecie.
Fundacja „HASCO-LEK” jest Partnerem Strategicznym Fundacji Edukacja dla Przyszłości, wspólnie z nią wspierającym otwieranie i unowocześnianie edukacji w naszym kraju.

Kontakt:
Aleksandra Kowal, Fundacja HASCO-LEK, a.kowal@fundacja.hasco-lek.pl, tel.: 516 422 453.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1763665257206735/

Edukacja dla Przyszłości - logo poziomo jpg

Bez tytułuPowrót do Aktualności →