Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaprasza

Opublikowano w 11 sierpnia 2015 przez admin

Spotkanie z Karoliną Styczyńską – pierwszą niejapońską mistrzynią japońskich szachów.

Co: Shogi z Karoliną Styczyńską
Gdzie: Wrocławska Wyspa Słodowa
Kiedy: 16 sierpnia 2015 roku (niedziela), od 14:00 do 19:00

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z Karoliną Styczyńską, która niedawno została pierwszą w historii zagraniczną profesjonalistką shogi, czyli japońskich szachów. Karolina od 1 października rozpocznie oficjalne rozgrywki, a tymczasem, korzystając z chwili wolnego, zgodziła się odwiedzić Wrocław.

Uczestnicy zajęć będą mogli dowiedzieć się między innymi o tym jak Karolina poznała shogi, jak radziła sobie z życiem w Japonii bez znajomości języka japońskiego, jak przetrwała trudy morderczej walki w szkole zawodowców i podnosiła się po tych sytuacjach, gdzie do osiągnięcia celu zabrakło niewiele, a trzeba było zaczynać niemal od początku. Po prelekcji (zakończonej pytaniami do Karoliny), będzie można poznać zasady gry w shogi oraz zagrać szkoleniową grę z Karoliną. Zgodnie z tradycyjną etykietą, w publicznej grze z zawodowcem uczestnicy otrzymają handikap, czyli przewagę do kilku figur, aby wyrównać szanse. Osoby, które w takim warunkach poradzą sobie z mistrzynią, otrzymają
pamiątkowe upominki od organizatorów.

Spotkanie odbędzie się w ramach coniedzielnych warsztatów kultury japońskiej NAMI airando w ramach programu Wyspa na Weekend.

Więcej informacji o NAMI airando na stronie:

http://www.fundacja-nami.pl/nami_airando.htmlPowrót do Aktualności →