Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

GryCharytatywne.pl – pomagaj potrzebującym, grając w gry

Opublikowano w 4 sierpnia 2015 przez admin

Aplikacja mobilna do grania w darmowe gry, której zysk z reklam gracz może przekazać na dowolną fundację charytatywną – na ten pomysł wpadł internauta z Zielonej Góry, Marcin Woźny. Projektem zainteresowały się już ogólnopolskie media.

Idea aplikacji jest prosta: osoby, które ją włączą, będą mogły wybrać prostą grę i dowolny cel charytatywny. Następnie – w czasie rozgrywki – na ekranie wyświetli się niewielka reklama. Za każdą minutę gry i wyświetlania reklamy reklamodawca przeleje wpłatę na wskazaną przez gracza fundację.
“Fundacja otrzyma 100% wpłaty” – zapowiadają twórcy. “Nasz projekt jest całkowicie pro-bono, nie zamierzamy na nim zarabiać. Chcemy, aby aplikacja służyła po prostu do pomagania”.

Skąd pomysł na GryCharytatywne.pl? „Ludzie chcą pomagać i chcą widzieć efekty swojej pomocy” – wyjaśnia Marcin. “Lubią też grać w gry on-line i na smartphonach, stąd narodziła się idea połączenia tych dwóch trendów”.

Poza samym graniem w gry i przekazywaniu środków na konkretne fundacje, każdy użytkownik aplikacji będzie mógł zapraszać do niej swoich znajomych i tworzyć grupy wsparcia dla własnych celów charytatywnych. Z kolei fundacje będą mogły zachęcać ich do wspierania swoich podopiecznych. “Każda organizacja jest u nas mile widziana, to gracz będzie decydował, komu chce pomóc” – dodaje Marcin.

“Jeżeli weźmiemy pod uwagę społeczności zgromadzone wokół fundacji, to okazuje się, że mamy armię ludzi gotowych do pomagania. Fundacja Się Pomaga ma na Facebooku blisko 140 tysiecy sympatyków, WOŚP: 916 tysięcy”. Potencjał projektu jest więc spory.

Obecnie twórcy dopracowują projekt aplikacji i gromadzą fundusze na wdrożenie. Do końca roku planują rozpocząć pierwsze testy. Choć to dopiero początek, projektem zainteresowały się już ogólnopolskie media, m.in. Gazeta Wyborcza i Onet, a także – surowa z reguły – społeczność portalu wykop.pl.
Do udziału w projekcie twórcy zapraszają wszystkie Organizacje Pożytku Publicznego. “Udział jest bezpłatny” – dodają. “Nie trzeba nawet umieć grać w gry”.

Więcej szczegółów na temat projektu znajduje się na stronie: grycharytatywne.pl.

Data: 03.08.2015 r.

Osoba do kontaktu:
imię i nazwisko: Marcin Woźny
e-mail: marcin@grycharytatywne.plPowrót do Aktualności →