Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Happening: Jeżdżę rowerem, nie jeżdżę chodnikiem

Opublikowano w 1 września 2015 przez admin

Serdecznie zapraszamy do udziału w happeningu w ramach kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower. Akcja “Jeżdżę rowerem, nie jeżdżę chodnikiem” rozpocznie się o godz. 08:00 na ulicy Świdnickiej i przy placu Kościuszki, w okolicy kawiarni Etno Cafe Okrąglak.

Celem wydarzenia jest akcja edukacyjna skierowana do rowerzystów poruszających się chodnikiem, co jest nielegalne. Będziemy przekonywać, że jazda jezdnią lub wyznaczonym pasem jest nie tylko dużo bardziej bezpieczna, ale i znacznie wygodniejsza. Cykliści korzystający z ulicy zamiast z chodnika to także większy komfort dla pieszych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie zawsze brak wiedzy jest powodem, dla którego tak wielu rowerzystów wybiera chodnik zamiast jezdni w sytuacji, gdy brakuje wydzielonej drogi rowerowej. Dlatego nasza akcja to również chęć zaapelowania do Policji i Straży Miejskiej, by zamiast wręczania mandatów dla rowerzystów skierowali swoje działania w stronę poprawy bezpieczeństwa na jezdni, bo jest to czynnik absolutnie fundamentalny – dla wszystkich uczestników ruchu.

Przebieg happeningu będzie dość nietypowy – edukować będziemy na wesoło i…ze smakiem. Mandatów nie będzie, ale chodnikowym cyklistom coś się od nas dostanie. Po więcej szczegółów zapraszamy na miejsce!

Happening stanowi uzupełnienie do działalności Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy prowadzonej w ramach Kampanii KWWR.Powrót do Aktualności →