Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Historia pewnej współpracy…

Opublikowano w 18 listopada 2015 przez admin

Od września b.r. w codziennych pracach Centrum Sektor 3 pomaga nam stażystka z Fundacji Eudajmonia – Paulina Pawełczak. Zachęcamy do zapoznania się z krótką historią Pauliny opowiedzianą przez nią samą.

„Na początku lutego zajrzałam z ciekawości na stronę internetową  Fundacji Eudajmonia i dowiedziałam się że właśnie trawa rekrutacja do kolejnego projektu ‘’Zatrudnienie Wspomagane’’. Po chwili zastanowienia wzięłam telefon i zadzwoniłam, okazało się że mogę po raz drugi zostać beneficjentem tego projektu. Po procesie rekrutacji pracownik Fundacji poinformował mnie o zakwalifikowaniu do projektu. Wraz z trenerką pojechałam na kilka spotkań ze specjalistami z Fundacji. Psycholog, lekarz medycyny pracy, trener. Czekałam parę dni na odpowiedź. Trenerka poinformowała mnie, że już oficjalnie dostałam się do projektu.  Ustaliłyśmy plan naszych działań oraz podpisałyśmy kontrakt o zasadach naszej współpracy. Potem zaczęła się cykliczna współpraca z trenerem i poszukiwanie ofert pracy. Sięgnęłyśmy po moje CV. Po małych poprawkach stwierdziłyśmy, że jest gotowe do rozsyłania mailowego do pracodawców. Jednak nie otrzymywałam żadnych odpowiedzi ani zaproszeń na rozmowy. Postanowiłyśmy podjąć inne działania czyli próbę bezpośredniego kontaktu z firmami.  Jednak nie jest to takie łatwe gdyż na terenie Wrocławia znajduje się dużo firm i instytucji, które obiecują współpracę, ale bariery architektoniczne oraz mentalne są tak duże, że ludzie którzy oferują pomoc po chwili zastanowienia unikają dalszego kontaktu. Wynika to z tego, że boją się funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

Fundacja Eudajmonia korzysta z usług Centrum Sektor 3 wynajmując pomieszczenia do konsultacji i spotkań z beneficjentami. Pewnego dnia wraz z trenerką  wpadłyśmy na pomysł, żeby zapytać o możliwość współpracy  przedstawiając założenia naszego projektu. Podano nam kontakt do osoby zajmującej się sprawami kadrowymi w Fundacji prowadzącej Centrum Sektor 3. Nadzieję na światełko w tunelu dała nam też informacja, że Fundacja Umbrella współpracowała już z osobami niepełnosprawnymi. Byli to praktykanci i stażyści. Napisałyśmy  maila w sprawie spotkania do Pani Agnieszki Cisowskiej – Szul. Po kilku dniach otrzymałyśmy odpowiedź, że zaprasza nas na rozmowę. W czasie konwersacji dowiedziałyśmy się, że istnieje możliwość współpracy Sektorem 3-cim, ale propozycja jest taka, że muszę najpierw podjąć tygodniowe praktyki i sprawdzić się. Po tygodniu oczekiwałam na odpowiedź od opiekunki praktyk czy mogę zostać tu na stażu. Czułam się bardzo dobrze w tym miejscu ponieważ panuje tu bardzo przyjemna atmosfera. Pracują tu ludzie bardzo otwarci na drugiego człowieka i na jego potrzeby. Zespół jest młody, pełny energii i gotowy do współpracy z osobami niepełnosprawnymi, bez barier oraz uprzedzeń do osób z niepełnosprawnością. Idąc tu obawiałam się tego, że napotkam na swojej drodze ludzi myślących stereotypowo o funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Jednak nie stało się tak. Po praktykach dostałam propozycję stażu trzymiesięcznego. Jak najbardziej zgodziłam się na tą propozycję, z wielką radością i pewnością, że sprawdziłam się na danym stanowisku.

Na stażu jestem pracownikiem biurowym. Rozsyłam informacje o korespondencji do beneficjentów Centrum Sektor 3, wprowadzam informacje do newslettera, pomagam w ewaluacji szkoleń oraz realizacji projektu Centrum Sektor 3.

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogę tu być i spełniać swoje największe marzenie – pracować zawodowo.”Powrót do Aktualności →