Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Historia Polski z wąsem, czyli koncert Jacka Kowalskiego

Opublikowano w 4 listopada 2014 przez admin

Tuż przed Świętem Niepodległości zapraszamy na wyjątkowe, barwne wydarzenie w historycznym sercu Wrocławia – na Ostrowie Tumskim. Tym razem proponujemy podróż w nieco bardziej odległe czasy – podczas koncertu Jacka Kowalskiego poznamy historię Polski z perspektywy Sarmaty i poczujemy się jak obywatele Pierwszej Rzeczpospolitej.


Jacek Kowalski to pieśniarz, poeta, tłumacz literatury starofrancuskiej i wielki miłośnik kultury sarmackiej. Jako historyk sztuki pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajmuje się sztuką średniowiecza, zaś jako jeden z ostatnich prawdziwych bardów wykonuje piosenki autorskie, pienia staropolskie i narodowe oraz pieśni dawnej Francji. Gra na gitarach i rekonstruowanych instrumentach średniowiecznych i renesansowych.

Swoje występy Jacek Kowalski okrasza licznymi opowieściami, m.in. o polskiej szlachcie, francuskich rycerzach, budowniczych gotyckich katedr i trubadurach. Jak mówi – „śpiewa o rzeczach dawnych, aby powiedzieć coś o swoich współczesnych”.

Koncert odbędzie się 7 listopada o godz. 19.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 9. Zapraszamy!

Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu.Powrót do Aktualności →