Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jacek Zawadzki – koncert piosenek

Opublikowano w 10 marca 2015 przez admin

Kameralny koncert Jacka Zawadzkiego to święto dla wszystkich miłośników sztuki piosenki.

Na bogaty repertuar autora składają się, z jednej strony pieśni i romanse cygańskie wykonywane w oryginalnych wersjach językowych, z drugiej songi kanonicznych bardów m.in. takich jak Okudżawa, Wysocki, Dylan czy Cohen. Na koncercie w Sanatorium Kultury usłyszymy autorski wybór, wykonywanych z niezwykłą szczerością i ekspresją, piosenek. Od wspomnianych wyżej klasyków, po piosenki z repertuaru Demarczyk, Grechuty, na twórczości Elli Fitzgerald i Beatlesów kończąc. W drugiej części koncertu Jackowi Zawadzkiemu akompaniować będą młodzi muzycy: Justyna Jakubiak – wokalistka oraz Konrad Podlawski – basista.

Jacek Zawadzki (1962 r.) ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 1984 – 1990 był aktorem Teatru Współczesnego w Szczecinie. Od 1990 do 1992 należał do grupy teatralnej PUR z Londynu. W latach 1992 – 1997 aktor Uniwersyteckiego Teatru Kana w Szczecinie, w którym zrealizował dwa spektakle: „Moskwa-Pietuszki” i „Noc” oparte na twórczości Wieniedikta Jerofiejewa. W latach 1997 – 1999 członek teatru The Elements w Edynburgu. Od 2001 do 2012 przebywał w USA, gdzie realizował szereg filmów krótkometrażowych w reżyserii Rene Kerkman. Jest także członkiem grupy artystycznej Float Iron i współtwórcą zespołu muzycznego Banana Street. W roku 2012 wraca do Polski. Obecnie jako „wolny strzelec” związany jest z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Gra dwa monodramy „Moskwa-Pietuszki” i „Hantio” (sztuka oparta na tekstach Hrabala, Pessoa i Rilke).

Justyna Jakubiak – studentka pierwszego roku Uniwersytetu Ekonomicznego. Uwielbia śpiewać jazz, soul, blues i muzykę lat 80. Gra na pianinie, ukulele oraz gitarze

Konrad „Kret” Podlawski – Wrocławianin urodzony w Poznaniu, muzyk-samouk, multiinstrumentalista z zamiłowaniem do basu. Realizator z amatorskim studiem. Kocha jazz i muzykę lat 90. Zafascynowany współczesną poezją i buddyzmem.

Sanatorium Kultury
ul. Przejście Garncarskie 2
19 marca 2015 r. (czwartek)
godz. 19:00

wstęp 10 zł (bilety do nabycia przed koncertem)Powrót do Aktualności →