Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jak Zakładać Ogrody Społeczne? [Konsultacje Społeczne]

Opublikowano w 28 września 2021 przez admin

Konsultacje społeczne w sprawie procedury zakładania ogrodów społecznych. Ogród w mieście Ogrody społeczne to zielone przestrzenie (ogródki warzywne, owocowe, ziołowe, kwiatowe) w miastach, np. na osiedlach, między blokami. Dzięki nim mieszkańcy i mieszkanki mogą cieszyć się smakiem warzyw czy owoców prosto z ogrodu. Miejsca te wyróżnia wspólnotowy charakter – pieczę nad nimi sprawują członkowie określonej społeczności. Jak założyć ogród społeczny? Miasto chce wspólnie z przyszłymi ogrodnikami i ogrodniczkami zastanowić się nad tym, jak zakładać ogrody społeczne we Wrocławiu. Zależy nam, by dokumenty, które powstaną (procedura, regulamin) w jak największym stopniu odpowiadały na potrzeby mieszkańców i mieszkanek. Twoja opinia będzie miała wpływ procedurę powstawania ogrodów społecznych w naszym mieście. Konsultacje trwają do 24 października 2021 r. Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji są: Galeria Dizajn BWA Wrocław, Ołbiński Ogród Otwarty.

Kiedy ?
28 września–24 października 2021 r.

Co jest przedmiotem konsultacji?
Procedurę zakładania ogrodów społecznych

Jaki zakres konsultacji?
-Zebranie opinii w zakresie tego:
Jak przyszli ogrodnicy i ogrodniczki chcą się organizować (np. poprzez grupy nieformalne czy grupy formalne zakładane na potrzeby tworzenia ogrodów)?
Czy ogrody powinny być otwarte czy zamknięte dla osób spoza grupy tworzącej ogród?
Jakie jest zapotrzebowanie na szkolenia?
Jakie tematy szkoleń są najbardziej potrzebne?
Jaki sposób Miasto może wesprzeć mieszkanki i mieszkańców w zakładaniu ogrodów?

Jaki cel konsultacji?
Utworzenie grupy osób zainteresowanych powstaniem ogrodów społecznych oraz, na bazie ich opinii, wypracowanie procedury tworzenia ogrodów społecznych (“krok po kroku” ), która zostanie zapisana w postaci regulaminu.

Jaki efekt konsultacji?
Raport z konsultacji, na bazie którego powstanie procedura i regulamin

Jak konsultujemy?
E–FORMULARZ OPINII | 28.09–24.10.2021 r.
SPOTKANIE KONSULTACYJNE | Żyjnia, Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2–4 | 5.10.2021 r. (wtorek), g. 17.30. Liczba miejsc: 20. Link do zapisów na spotkanie.
PUNKT KONSULTACYJNY PODCZAS PIKNIKU OGRODÓW SPOŁECZNYCH | 9.10.2021 r. (sobota), godz. 12.00–15.00 | Ołbiński Ogród Otwarty w ROD Lepsze jutro, wejście: ul. Daszyńskiego 76
E-DEBATA KONSULTACYJNA na temat ogrodów społecznych w innych miastach | 12.10.2021 r. (wtorek), g. 17.30 | Aktywny udział możliwy na platformie internetowej Clickmeeting – link będzie aktywny w październiku | Transmisja (podgląd) na stronie konsultacji.Powrót do Aktualności →