Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jeśli weekend, to na Słodowej. Program atrakcji od 17 do 19 lipca

Opublikowano w 16 lipca 2015 przez admin

Warsztaty bębniarskie i gitarowe, wypożyczalnia gier planszowych, nauka japońskiej szermierki, trening salsy i bachaty, koncert dla dzieci „Poznajemy skrzypce i kontrabas”, a do tego jak zwykle koncerty na Otwartej Scenie oraz seanse Kina Plenerowego. W weekend warto wpaść na Słodową! Wstęp wolny.

Rozpoczniemy w piątek o 19.00 koncertami w ramach cyklu Otwarta Scena, podczas którego prezentujemy młodych lokalnych wykonawców. Tym razem na Wyspie usłyszymy grający progresywnego rocka i muzykę ilustracyjną zespół Less Is Lessie oraz rockowo-metalowy Aim Limit. Po koncertach pierwsze w tym sezonie warsztaty bębniarskie „Radość rytmu”. Doświadczeni bębniarze zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia rytmu miasta. Zachęcamy do przynoszenia dowolnych instrumentów perkusyjnych, takich jak: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki. Wieczór zakończy plenerowy seans „Burrowing”, w którym oczami małego chłopca oglądamy życie na – z pozoru idealnym – współczesnym szwedzkim osiedlu.

W sobotę na scenie zobaczymy dwa składy: Sheep, którego członkowie zaczynali od grania coverów Dżemu, by następnie pójść w stronę nieco mocniejszych brzmień, oraz rockowe Elyssium, w muzyce którego ścierają się różne wizje poszczególnych członków grupy. A tych, którzy będą mieli ochotę nie tylko posłuchać muzyki, ale także coś zagrać, zapraszamy na Wyspę z gitarami. W sobotni wieczór ok. godz. 20.15 rozpoczną się warsztaty gitarowe, których motywem przewodnim będzie muzyka ukraińska. W Kinie Plenerowym „Nagroda” argentyńskiej reżyserki o polskich korzeniach, Pauli Markovitch – podróż autorki do czasów jej dzieciństwa i wojny domowej w Argentynie. Na gości tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom ufundowane przez tegorocznego sponsora, firmę Dom Development.

Wśród niedzielnych atrakcji znajdzie się m.in. plenerowa wypożyczalnia gier planszowych (czynna od 13.00 do 19.00). Do dyspozycji odwiedzających Wyspę oddajemy ponad 60 stałych pozycji oraz ok. 30 gier-niespodzianek. W tym tygodniu spotkanie w ramach Wyspy Gier zdominują gry karciane. Już o 14.00 rozpocznie się cotygodniowe spotkanie z kulturą Japonii: będzie można wziąć udział w warsztatach aktorstwa głosowego i japońskiej szermierki – kendo. O 15.00 na głównej scenie zobaczymy oparte na motywach hymnu o miłości japońsko-polskie przedstawienie „Ai” w wykonaniu Yumi Sato i Zbigniewa Górskiego.

O godz. 16.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania – pod okiem profesjonalistów i przy akompaniamencie fortepianu wykonamy piosenki trzech pokoleń – bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. O godz. 17.00 kolejny koncert z cyklu Klasyka na Wyspie. Tym razem występ przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach „Poznajemy skrzypce i kontrabas”. Połowa koncertu przeznaczona będzie na warsztaty dla dzieci, obejmujące m.in. naukę śpiewu tradycyjnych piosenek dziecięcych i tańca dawnego. W drugiej połowie będzie można posłuchać muzyki.

Zakończymy o 18.30 energetycznym treningiem salsy i bachaty, który poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Tańca New Quality. W programie przewidziane są dwie 30-minutowe lekcje, pierwsza – gorącej salsy, druga – bardziej zmysłowej bachaty. Oba tańce to nowe kroki i całkiem spore wyzwanie pod względem fizycznym, które śmiało może zastąpić niejeden trening fitness.  Sportowych rozrywek nie zabraknie także na Wyspie Piaskowej, gdzie w sobotę i w niedzielę w godz. 12.00-19.00 skorzystamy ze ścianki wspinaczkowej, stanowiska do badmintona, turnballi, łuków oraz torów do gry w bule.

PROGRAM:

piątek, 17 lipca

19.00 Otwarta Scena: Less Is Lessie, Aim Limit
20.15 Muzyczna Wyspa: warsztaty bębniarskie „Radość rytmu”
21.30 Kino Plenerowe: „Burrowing”

sobota, 18 lipca
12.00-19.00 Sportowa Wyspa: łuki, ścianka wspinaczkowa, bule, badminton [Wyspa Piaskowa]
19.00 Otwarta Scena: Sheep, Elyssium
20.15 Muzyczna Wyspa: warsztaty gitarowe, muzyka ukraińska
21.30 Kino Plenerowe: „Nagroda”

niedziela, 19 lipca
12.00-19.00 Sportowa Wyspa: łuki, ścianka wspinaczkowa, bule, badminton [Wyspa Piaskowa]
13.00-19.00 Wyspa Gier: gry karciane
14.00-19.00 Warsztaty kultury japońskiej: aktorstwo głosowe i szermierka
15.00-16.00 Japońsko-polskie przedstawienie „Ai”
16.00-17.00 Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
17.00-18.00 Klasyka na Wyspie: Poznajemy skrzypce i kontrabas (koncert dla dzieci) / A. Wagner, Duo Gavlicci
18.30 Taneczna Wyspa: salsa i bachata, współorganizator: Szkoła Tańca New Quality

WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na wyspa.wroclaw.pl oraz
facebook.com/WyspaNaWeekend

W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →