Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konferencja „Spotkanie z Innym jako wyzwanie edukacyjne” i pokaz filmu „Green Book”

Opublikowano w 15 marca 2019 przez admin

Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego – Jarosław Perduta we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza dyrektorów szkół i nauczycieli na konferencję „Spotkanie z Innym jako wyzwanie edukacyjne” i pokaz filmu „Green Book”. Wydarzenie będzie okazją do zebrania środowisk: organizacji pozarządowych, nauczycieli, aktywistów, animatorów i naukowców. Pojawią się także przedstawiciele miasta. Wykłady ekspertów połączone będą z dyskusją na temat filmu oraz networkingiem.

Konferencja odbędzie się dnia 26.03.2019 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w sali Lalka Dolnośląskiego Centrum Filmowego, ul. Piłsudskiego 64a.

Pretekstem do rozmów, dzielenia się wiedzą, scenariuszami, pomocami dydaktycznymi i doświadczeniem w zakresie edukacji międzykulturowej będzie film „Green Book”.

Wrocławskie szkoły stają się w ostatnich latach przestrzenią spotkania, nierzadko zderzenia światów. Dzieci, które urodziły się w naszym mieście i te, które przyjechały tu z odległych zakątków świata (obecnie przeszło 120 narodowości) doświadczają zdziwienia, lęku, radości, smutku… Spotkanie z Innym staje się codziennością.

Rzeczywistość międzykulturowa, choć bardzo atrakcyjna nie jest łatwa. Spotkanie z Innym stanowi wyzwanie. Jest ono jednak niezwykłym, najbardziej rzeczywistym sposobem uczenia się i życia.

Program:
10.15 – przywitanie gości, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego
10:30 – Andrzej Stefański z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich „Słów kilka o odpowiedzialności za słowa”
10: 45 – dr Kamila Kamińska-Sztark, Pełnomocnik Rektora ds. Odpowiedzialności Społecznej: „Spotkanie z Innym, jako wyzwanie edukacyjne: inaczej o mowie nienawiści”
11:15 – dr Agnieszka Janik „Prezentacja scenariuszy edukacji międzykulturowej dla 3 poziomów kształcenia w świetle teorii inteligencji emocjonalnej”
11:30 – 12:00 przerwa kawowa, prezentacja materiałów przez WCRS, WCDN, organizacje pozarządowe
12.30 – pokaz filmu: „Green Book”
14:45 – zakończenie konferencji, wydanie certyfikatów

Zapraszamy dyrektorów szkół i nauczycieli. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia do dnia 20 marca na adres email kuratorki wydarzenia dr Kamili Kamińskiej-Sztark kamila.kaminska@uwr.edu.pl.

O bezpłatnym udziale w pokazie, konferencji i szkoleniu (z certyfikatami) oraz możliwości otrzymania materiałów edukacyjnych poinformujemy Państwa do dnia 22 marca.

Wydarzenie na Facebooku —> https://www.facebook.com/events/2226850487531305/Powrót do Aktualności →