Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Livewebinar – Social Venture Capital i pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej w tym organizacji pozarządowych

Opublikowano w 12 maja 2020 przez admin

Grupa Dialogu Społecznego ds. Ekonomii Społecznej i CSR oraz Dolnośląski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu zapraszają na Livewebinar!

21 maja (czwartek) godz. 12.30-14.30,
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenia z dopiskiem – Pożyczki dla PES na adres: miroslawa.hamera@rcwip.pl

Spotkanie będzie poświęcone:
– pożyczkom płynnościowym udostępnionym w ramach Tarczy (NOWOŚĆ!)
– programowi Social Venture Capital, realizowanemu przez TISE od jesieni 2018 r.
– prezentacji nowego preferencyjnego funduszu pożyczkowego ES TISE POWER, który wystartował w październiku 2019 r.

Na spotkaniu będzie gościć doradczynie z Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, które zajmują się analizą finansową i merytoryczną, zarówno pożyczkową jak i inwestycji typu venture capital.

Na webinarium będą przedstawione:

  • Założenia programu Social Venture Capital, czym jest inwestycja typu venture capital, przedstawić kryteria dla inwestobiorców,  parametry funduszu, rodzaje dostępnych instrumentów inwestycyjnych.
  • Celem jest zaznajomienie organizacji ze schematem procesu inwestycyjnego oraz procesem zgłaszania przedsięwzięć. Będzie mowa również o problemach, które pojawiają się podczas przygotowania aplikacji.
  • W drugiej części spotkania będzie mowa o nowym funduszu pożyczkowym dla PES, o warunkach na jakich będziemy udzielać pożyczek, o mechanizmie obniżania oprocentowania i o wszelkich kwestiach związanych z aplikowaniem o środki. Przedstawimy wniosek, wszelkie dokumenty dodatkowe, również to, co jest istotne w analizie.

Organizatorem spotkania jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które:
– Odpowiada za wdrażanie we Wrocławiu Kierunku 3.7 Ekonomia Społeczna w ramach Strategii Rozwoju Współpracy Miasta Wrocław z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2018-2022, której wdrażanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.
– Posiada akredytację jako Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej razem ze Stowarzyszeniem Centrum – Wspierania Przedsiębiorczości i realizuje projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalne Program Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

 Powrót do Aktualności →