Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mikołajkowy przejazd rowerowy 04.12. / Akcja Miasto rozgrzewa rower na zimę

Opublikowano w 2 grudnia 2014 przez admin

Zimowe temperatury za oknem wcale nie muszą oznaczać końca sezonu rowerowego. Stowarzyszenie Akcja Miasto przekonuje, że nawet w zimie w ojczyźnie Św. Mikołaja powszechnie jeździ się jednośladem.

W ramach akcji “Rozgrzej rower na zimę” wrocławianie dostaną zimowy poradnik rowerowy i ciepły podwieczorek, a także zniżkę na akcesoria i darmowy przegląd w serwisach partnerskich. Wydarzenie zainauguruje mikołajowy przejazd w czwartek, 4 grudnia 2014r.

– W Finlandii nawet Świety Mikołaj jeździ w zimie na rowerze. Nie wspominając o zwykłych ludziach, w tym rodzicach z dziećmi, którym nie straszny śnieg czy minusowe temperatury. Po prostu wiedzą, jak się przygotować i czerpać z tego frajdę.- mówi Kasia Kusowska ze stowarzyszenia Akcja Miasto. Członkowie grupy od wielu już sezonów jeżdżą przez cały rok i zauważają, że liczba zimowych rowerzystów we Wrocławiu stale rośnie. – Postanowiliśmy wyciągnąć rękę do tych, którzy być może rozważają jazdę jednośladem w zimie, choć niekoniecznie wiedzą, jak się za to zabrać.  – dodaje Kasia Kusowska zapraszając do udziału w akcji “Rozgrzej rower na zimę”.

Mikołajkowy przejazd rowerowy wyruszy w czwartek o godz. 15:00 pod Domu Handlowego Domar przy ul. Braniborskiej. Na Pl. Strzegomskim koło Muzeum Współczesnego grupa zawróci i Legnicką uda się w stronę centrum przez Pl. Jana Pawła II i Ruską do Kazimierza Wielkiego, a stamtąd w okolice Pl. Solnego, gdzie zakończy się przejazd. Utrudnień w ruchu nie należy się jednak spodziewać, bo niewielka grupa będzie jechać przepisowo drogami dla rowerów. -Będziemy przebrani za mikołaje, snieżynki i renifery, co też nam pomoże wjechać w świateczny nastrój. – usmiecha się Kasia Kusowska.

W dniach 4-5 grudnia w różnych punktach miasta na wrocławian czekać będą podwieczorki wydawane przez “całorocznych” rowerzystów, którzy przy okazji podzielą się swoimi doświadczeniami i poradami związanymi z jazdą w zimie.  – Jest nas trochę, nie jesteśmy sektą czy szalonymi sportowcami, a zwykłymi mieszkańcami Wrocławia. I uwielbiamy ciasta – przekonuje Kasia Kusowska z Akcji Miasto. W czwartek w godz. 17-19:00 “zimowi rowerzyści” będą czekać na poboczu DDR w okolicach Mostu Grunwaldzkiego. W piątek w tych samych godzinach podwieczorki będą wydawane w okolicach dróg rowerowych przy ul. Powstańców Śl. (wysokość ul. Swobodnej) oraz Pl. Jana Pawła II (przy ul. Sokolniczej). Kto się nie załapie na podwieczorek, znajdzie poradnik na stronie stowarzyszenia Akcja Miasto: http://www.akcjamiasto.org/ZimaNaRowerze.

Oprócz tego rowerowi pomocnicy Świętego Mikołaja będa roznosić w mieście liściki z przypomnieniem, aby rowerzyści odpowiednio przygotowali się do zimy. Sprzęt na zimę pomogą przygotować w tych dniach zaprzyjaźnione serwisy rowerowe: Pro.Shop.pl (ul. Damrota 26a) oraz Bbike (ul. Nowodworska 39/1a), gdzie za darmo wykonany zostanie podstawowy serwis (4-5 grudnia w godz. 15.00 do 19.00). Warsztaty te oferują również zniżki na rowerowe akcesoria. – Warto skorzystać z okazji i zadbać o właściwe oświetlenie roweru, zwłaszcza, że w zimie szybciej zapada zmrok. – zachęca Kusowska.

Akcja Miasto to nowe wrocławskie stowarzyszenie. Jest oddolną inicjatywą wrocławian, którzy pragną zmieniać swoje miasto na przyjaźniejsze. Rowery, projekty piesze (metro mapa TupTup), miejska przestrzeń czy zieleń to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez AM. – Najważniejsze są wspólne działanie, aktywność i radość. Zależy nam na tym, żeby entuzjazmem zarażać innych – mówi Aja Matuszczyk, jedna z załozycielek grupy.Powrót do Aktualności →