Zapisz się do newslettera

Mikrogranty Młodzieżowe – Oceny

mikro-mlodziezowe

WSTĘPAKTUALNOŚCIDOKUMENTYNABORYOCENY
HARMONOGRAMPROJEKTY ZREALIZOWANEKONTAKT

W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty kolejna grupa inicjatywna młodzieży otrzymała rekomendację do dofinansowania projektu. Poniżej lista rankingowa.

 1. Sparrows’ world (162 pkt)
  Koleżanki z grupy inicjatywnej uczęszczały razem do gimnazjum nr 49 we Wrocławiu. Ich celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców Wrocławia i okolic na problem wymierania wróbli. Dlatego chcą większyć ilość karmników, w których wróble będą mogły systematycznie jeść.

 2. Warsztaty świąteczne DIY (134 pkt)

  Grupa inicjatywna chce zintegrować małą społeczność lokalną i zacieśnić więzy sąsiedzkie przy wspólnym wykonywaniu świątecznych ozdób.

Lista rankingowa


W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty młodzieżowe jeszcze można aplikować, składając formularz zgłoszeniowy z wymarzonym projektem i otrzymać 1000 zł na jego realizację! W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy kolejny wniosek! Poniżej lista rankingowa.

Poniżej lista rankingowa:

 1. Przygoda w realu (128 pkt)
  Grupa z Osiedla Osobowice-Rędzin chce zintegrować mieszkańców/nki przy grze terenowej,wierząc ,że nowe kontakty różnych grup osiedlowych zaowocują zwiększeniem aktywności społecznej i nowymi wspólnymi projektami.

Lista rankingowa


W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty młodzieżowe jeszcze można aplikować, składając formularz zgłoszeniowy z wymarzonym projektem i otrzymać 1000 zł na jego realizację! W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy kolejny wniosek! Poniżej lista rankingowa.

Poniżej lista rankingowa:

 1. „Prawa dziecka i prawa ucznia to prawa człowieka” (180 pkt)
  Samorząd uczniowski Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych wraz z uczniami swojej szkoły i SP 85 będą świętować Dzień Tolerancji i Rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka i Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Celem jest integracja młodzieży i dzieci z okolicy,uwrażliwienie na innych i aktywizacja społeczna.

Lista rankingowa


W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty młodzieżowe otrzymaliśmy nowy wniosek, rekomendowany do dofinansowania.

Poniżej lista rankingowa:

 1. „Roztańczone pokolenia” (197 pkt)
  Grupa młodzieży – wolontariuszek ze świetlicy środowiskowej, chce zintegrować różne grupy pokoleniowe z Karłowic i Ołbina, promując jednocześnie aktywność fizyczną. Od juniora do seniora!

Lista rankingowa


W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty młodzieżowe otrzymaliśmy nowy wniosek, rekomendowany do dofinansowania.

Poniżej lista rankingowa:

 1. „I TY możesz zostać świętym Mikołajem” (136 pkt)
  Grupa młodzieży pisze o sobie: Chcielibyśmy pokazać, że warto robić coś dla innych i przy okazji realizacji tego celu zintegrować wolontariuszy szkolnych przy wspólnym działaniu na rzecz dzieci z Dziennego Ośrodka Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży.

Lista rankingowa


W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty młodzieżowe otrzymaliśmy kolejne 2 wnioski! Poniżej lista rankingowa.

Projekt REKOMENDOWANY DO DOFINANSOWANIA:

 1. „Stwórzmy razem kalendarz” (144 pkt)
  Młodzież z grupy inicjatywnej chce zintegrować lokalną społeczność przy…wspólnej sesji zdjęciowej! Efektem działań bedzie kalendarz z fotografiami.

 2. „Zielono NAM” (139 pkt)

  Młodzież z IV LO zintegruje uczniów/ennice i nauczycieli/lki przy wspólnym zazielenianiu dziedzińca liceum.

Lista rankingowa


W Naborze 3 otwartym Konkursu Mikrogranty młodzieżowe otrzymaliśmy 2 nowe wnioski! Poniżej lista rankingowa.

Projekt REKOMENDOWANY DO DOFINANSOWANIA:

 1. „Ohayo Anime-dzień dobry Anime”(150 pkt)
  Młodzież zafascynowana kulturą Japonii i anime poprowadzi w świetlicy środowiskowej spotkania, podczas których podzieli się z innymi dziećmi i młodzieżą swoja pasją-będą wspólnie ogladać filmy anime oraz zorganizuja dwa mini konwenty (uczestnicy przebiora się za ulubione postaci z anime).

Lista rankingowa


W Naborze 3 Konkursu Mikrogranty młodzieżowe do pierwszego etapu oceny Komisji Oceny Wniosków trafiło 17 pomysłów działań nieformalnych grup młodzieżowych na terenie Wrocławia.

Nabór trwał od 1 do 15 września 2018.

Spłynęło do nas 17 projektów, które zostały przekazane do oceny formalnej i merytorycznej Komisji Oceny Wniosków. Ostatecznie 11 projektów zostało rekomendowanych do dofinansowania.
Sprawdźcie listę rankingową i czekajcie na informację od koordynatorki ścieżki młodzieżowej na temat warunków dofinansowania.
GRATULUJEMY!

Oto projekty REKOMENDOWANE DO DOFINANSOWANIA:

 1. „Wokół choinki miłe wspominki”(194 pkt)
  Koleżanki z osiedla chcą zintegrować mieszkańców/nki osiedli Huby czy Gaj wokół wigilijnego stołu, stworzyć warunki do bycia razem, dzielenia się wspomnieniami i doświadczeniami różnych grup pokoleniowych.
 2. Czym skorupka za młodu nasiąknie (165 pkt)
  Uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych przygotują szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Oszczędzania (konkursy, giełda bankowa), aby uświadomić młodzież, jak istotne jest sprawne zarządzanie własnymi finansami.
 3. Zapomniane ścieżki Sępolna (164 pkt)
  Absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina chcą zainicjować działania zmierzające do zwiększenia świadomości społeczności lokalnej o własnym osiedlu. Projekt ma charakter wielopokoleniowy, jest skierowany również do seniorów, którzy będą mogli sobie przypomnieć, jak wyglądało kiedyś Sępolno, jak również do dzieci i młodzieży, którzy zostaną poinformowani o unikalnych walorach osiedla.
 4. Życzliwi są wśród nas (162 pkt)
  Grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 chce zintegrować społeczność szkolną i osiedlową poprzez udział wszystkich grup wiekowych w obchodach Dnia Życzliwości (np. konkurs na film krótkometrażowy, wspólne sadzenie drzewek, etc.).
 5. Mikołajowy Międzyszkolny Mecz Szachowy Uczniów, Nauczycieli i Społeczności lokalnej w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych 2 (161 pkt)
  Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych chcą zorganizować Mikołajowy Międzyszkolny Mecz Szachowy pomiędzy szkołami oraz lokalną społecznością , poprzedzony warsztatami i wymianą wiedzy
  i pasji różnych lokalnych grup.
 6. Akcja Animacja! (160 pkt)
  Grupa inicjatywna pasjonuje się sztuką. Podczas międzypokoleniowych warsztatów chcą nauczyć innych posługiwać się technikami cyfrowymi i pokazać, że za pomocą animacji poklatkowej można przekazywać informacje, uwiecznić rodzinne chwile bądź wykorzystać tę formę do promocji siebie i swojej marki. Chcą zmienić stereotyp, że multimedia są tylko dla młodych.
 7. „Piknik patriotyczny” (156 pkt)
  Grupa z Zespołu Szkół Logistycznych jest żywo zainteresowana problematyką niepodległościową i zorganizuje plenerową imprezę o charakterze militarno-wojskowym p.n. „Piknik patriotyczny”. Mają nadzieję, że zapropono-wany program wzbudzi zainteresowanie uczniowskiej społeczności szkolnej, a także społeczności lokalnej, inspirując do twórczych działań w przyszłości.
 8. „Ocalić od zapomnienia” wystawa pamiątek z lat 1918-1945 (154 pkt)
  Celem projektu jest utrwalenie duchowej i materialnej spuścizny ludzi przybyłych do Wrocławia po wojnie z różnych stron, poprzez zorganizowanie stałej wystawy pamiątek pochodzących z lat 1918-1945. Grupa inicjatywna ma zamiar zaapelować o przekazanie rodzinnych zdjęć, dokumentów lub ich kserokopii, a także przedmiotów codziennego użytku, ozdób, odznaczeń do społeczności szkolnej oraz mieszkańców osiedla Huby.
 9. Trójkąt tworzy Nowy Cyrk- edycja 3 (134 pkt)
  Koleżanki z Przedmieścia Oławskiego, pasjonujące się cyrkiem, chcą zintegrować lokalną społeczność różnych pokoleń poprzez wspólne przygotowanie i wystawienie przedstawienia teatralno-cyrkowego.
 10. W zdrowym ciele zdrowy duch (133 pkt)
  Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych przygotują zajęcia o zasadach zdrowego żywienia oraz zajęcia ruchowe dla uczniów innych szkół. Ich celem jest promocja zdrowego stylu życia.
 11. „Kolejarze- Modelarze” (129 pkt)
  Koledzy z klasy oraz ze świetlicy środowiskowej Tobiaszki zorganizują warsztaty modelarskie dla innych dzieci, dzieląc się swoją pasją.

Jeśli Wasz projekt nie uzyskał dofinansowania, skonsultujcie wniosek z koordynatorką i … złóżcie poprawiony jeszcze raz! Prowadzimy wciąż nabór otwarty, więc nie poddawajcie się i aplikujcie!

Lista Rankingowa


W Naborze 2 Konkursu Mikrogranty młodzieżowe do pierwszego etapu oceny Komisji Oceny Wniosków trafiło 18 pomysłów działań nieformalnych grup młodzieżowych na terenie Wrocławia.

Nabór trwał od 1 do 15 maja 2018.
Spłynęło do nas 18 projektów, które zostały przekazane do oceny formalnej i merytorycznej Komisji Oceny Wniosków. Ostatecznie 11 projektów zostało rekomendowanych do dofinansowania.
Sprawdźcie listę rankingową i czekajcie na informację od koordynatorki ścieżki młodzieżowej na temat warunków dofinansowania.
GRATULUJEMY!

Oto projekty REKOMENDOWANE DO DOFINANSOWANIA:

 1. Grabschen-spacer po Grabiszynie w Breslau (217 pkt).
  Harcerze z Grabiszyna chcą pokazać mieszkańcom, jak wyglądały ich osiedla za czasów niemieckich przed II Wojną Światową i w czasie jej trwania,tworząc płaszczyznę do wspólnej rozmowy i bycia
  ze sobą swoich sąsiadów.Zrobią wystawę zdjęć współczesnego i przedwojennego Wrocławia.
 2. Strefa ciszy ! (199 pkt)
  W lutym 2018 założyli grupę o nazwie KIDO (nazwa to pierwsze litery naszych imion, a także akronim słów angielskich kind-uprzejmy, intelligent-inteligentni, decisive-zdecydowani, open-minded-otwarci ). Celem projektu jest wyznaczenia specjalnego miejsca „Strefy ciszy” dla uczniów , którzy chcą się wyciszyć i skoncentrować. Promocją innego stylu spędzania przerw i wolnych chwil będzie Dzień Ciszy- tego dnia będzie obowiązywał specjalny regulamin oraz zakaz używania telefonów komórkowych.
 3. Młodzież sprząta dziecięcy cmentarz (198 pkt)
  Razem chodzili do szkoły podstawowej i gimnazjum. Mieszkają na jednym osiedlu i znają się od dziecka. Ostatnio podczas gry terenowej po osiedlu dowiedzieli się o zapomnianym cmentarzyku dzieci polskich i niemieckich z czasów II Wojny Światowej w Parku Grabiszyńskim. Chcą zadbać o to miejsce, by stanowiło nie tylko estetyczny element wystroju Parku, w którym się obecnie znajduje, ale także miejsce Pamięci, miejsce wspólnej historii ludności polskiej i niemieckiej. Do sprzątania chcą zaangażować mieszkańców osiedli Grabiszyn, Grabiszynek i Oporów, którzy z parku korzystają podczas spacerów.
 4. ABC bezpiecznego mieszkańca (188 pkt)
  Grupa poznała się podczas wolontariatu w Stowarzyszeniu TRATWA. Planują zorganizować spotkania z mieszkańcami Wrocławia dotyczące bezpieczeństwa (jak reagować np. na próby wyłudzenia pieniędzy, zaprezentują podstawowe techniki samoobrony i przeanalizują je wspólnie z policją
  i strażą miejską).
 5. Jesienna integracja na festynie (181 pkt)
  Grupę zaprzyjaźnionych nastolatek, w większości z jednej klasy,które działają w Kole Wolontariatu, łączy chęć podejmowania różnych pozaszkolnych działań i pomagania innym. Chciałyby lepiej zintegrować lokalną społeczność. Stąd pomysł zaproszenia na festyn pobliskiego przedszkola, a także studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej. Program zabaw na festynie ,który przygotują, ma przyczynić się do uwrażliwienia lokalnej społeczności na specyfikę szkoły integracyjnej,do jakiej uczęszczają.
 6. WrocLove – zakochaj się na nowo (178 pkt)
  Są grupą wrocławskiej młodzieży,którą interesuje działanie społeczne. Chcą zintegrować społeczność lokalną przy wspólnym odkrywaniu na nowo miasta. Dla uczestników zabawy przygotują specjalną mapę po Wrocławiu.
 7. Pasja do ludzi i samego siebie (166 pkt
  Grupa młodzieży harcerskiej planuje zorganizować zbiórkę surowców wtórnych oraz przekształcić je do ponownego wykorzystania w sposób twórczy. Mają na celu przedstawienie lokalnej społeczności problemu, jakim jest zbyt duże zużycie produktów i tworzenie odpadów. Chcą zainspirować uczestników do kreatywnego i ponownego wykorzystywania środków.Poprzez przeprowadzone ścieżek warsztatów kreatywnych pokażą jak wiele rzeczy można się nauczyć dzięki innym.
 8. Muzyka wielu kultur (162 pkt)
  Znajomi ze świetlicy integracyjnej Zakątek Krasnoludka chcą zapoznać inne dzieci ze świetlicy
  z różnorodnością kultur. Zaplanowalii, że multikulturowa podróż odbędzie się dzięki warsztatom muzycznym. Przy okazji będą promować ciekawy sposób na spędzanie czasu wolnego wśród dzieci
  i młodzieży.
 9. Wrocław od Odry (157 pkt)
  Znajomi ze świetlicy integracyjnej Zakątek Krasnoludka promują zdrowy styl życia, na powietrzu.
  Dla kolegów i koleżanek zaplanowali zajęcia edukacyjne i piknik nad Odrą, pełen aktywności na świeżym powietrzu.
 10. Odżywiaj się zdrowo, by żyć kolorowo! (150 pkt)
  Uczniowie jednej klasy będą promować zdrowy styl życia w swojej szkole. Zaplanowali zawody sportowe, budkę ze zdrową żywnością oraz warsztaty dotycząc zdrowego stylu życia. Liczą,że przy okazji zintegrują uczniów różnych klas.
 11. Trasy rowerowe Wrocław dla XYZ (120 pkt)
  Uczniowie Technikum nr 7 będą promować zdrowy styl życia na rowerze. Uczniowie będą wyznaczać ciekawe trasy rowerowe,robić fotorelacje z ich przebiegu, aktywizując się i integrując.

Lista Rankingowa


W Naborze 1 Konkursu Mikrogranty młodzieżowe do pierwszego etapu oceny Komisji Oceny Wniosków trafiło 15 pomysłów działań nieformalnych grup młodzieżowych na terenie Wrocławia.

Nabór trwał od 1 do 15 marca 2018.
Spłynęło do nas 15 projektów, które zostały przekazane do oceny formalnej i merytorycznej Komisji Oceny Wniosków. Ostatecznie 14 projektów zostało rekomendowanych do dofinansowania.
Sprawdźcie listę rankingową i czekajcie na informację od koordynatorki ścieżki młodzieżowej na temat warunków dofinansowania.

GRATULUJEMY!

Oto projekty REKOMENDOWANE DO DOFINANSOWANIA:

 1. Kreatyści – sztuka uczuć (240 pkt)
  Grupa znajomych z różnych liceów przeprowadzi warsztaty: muzyczne, naukowe, plastyczne i kreatywne dla dzieci
  ze świetlicy środowiskowej i jednego z wrocławskich szpitali, w celu rozwijania kreatywności u dzieci ,czy oderwania ich od nie zawsze przyjaznej rzeczywistości.
 2. Licealiści przeciw mowie nienawiści (240 pkt)
  Uczennice jednej klasy, działające w wolontariacie szkolnym . Chcą walczyć z mową nienawiści, kształtować postawy empatii wobec drugiego człowieka, włączając mieszkańców ulicy Haukego Bosaka do wspólnych działań, m.in. namalowania muralu i zamalowania napisów promujących mowę nienawiści.
 3. Challenge Dance (239 pkt)
  Uczniowie klasy 1 Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych stworzyli scenariusz zajęć ruchowych w oparciu
  o choreografię taneczną. Są to proste do nauczenia układy taneczne. Planują prowadzić zajęcia
  w klasach 0-3 szkoły podstawowej oraz w ośrodku społecznym (pogotowie opiekuńcze lub dom dziecka). Chcą tym samym propagować aktywność fizyczną wśród najmłodszych.
 4. Czas na herbatę! (225 pkt)
  Grupa o nazwie OKI (pierwsze litery imion członków grupy,a także akronim słów angielskich open -minded –otwarci , kind- uprzejmy, intelligent-inteligentni) dostrzegli potrzebę stworzenia miejsca w szkole o charakterze nieformalnym, przyczyniającego się do rozmów o sprawach istotnych dla społeczności szkolnej, gdzie rozmowa przy filiżance herbaty będzie łagodzić konflikty i frustracje. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie Dnia Szacunku
  do siebie.
 5. ,,Młodzi wobec nieistniejącego świata” – spektakl (223 pkt)
  Celem projektu jest mądre i delikatne wprowadzenie młodzieży z gimnazjum nr 30 i LO nr VIII w trudny temat przemijania ze wszystkimi, łączącymi się z tym zjawiskami: starością, chorobą, niepełnosprawnością
  i w końcu śmiercią. Uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 30 zaplanowali spektakl, spotkanie z filozofką oraz wizytę w hospicjum.
 6. W domu czy na ulicy – Twój refleks się liczy- I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY (205 pkt)
  Uczniowie klasy trzeciej w Zespole Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, czynni harcerze, chcą promować zasady udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów/ennic wrocławskich szkół, integrując ich przy okazji. Dlatego w ramach projektu planują I Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy.
 7. Trójkąt Tworzy Nowy Cyrk-edycja nr 2 (204 pkt)
  Dziewczyny, których pasją jest cyrk, chcą poprowadzić warsztaty cyrkowo-teatralne dla dzieci z Przedmieścia Oławskiego, by wspólnie przygotować się do przedstawienia. Promują ideę Nowego Cyrku, integrując zarazem społeczność lokalną przy wspólnym działaniu.
 8. 8. Pierwsze kroki samodzielności (204 pkt)
  Uczniowie klasy 1 Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych stworzyli scenariusz zajęć obejmujący tematykę bezpieczeństwa dzieci. Tematyka zajęć obejmować będzie następujące zagadnienia:
  Bezpieczne przechodzę przez ulicę,Co zrobić gdy zaczepi Cię nieznajomy,Atak pas,czy Bezpieczna droga do szkoły. Przeprowadzą warsztaty dla uczniów szkół podstawowych.
 9. „Wsiąść do pociągu nie byle jakiego” (202 pkt)
  Kolegów z klasy oraz ze świetlicy środowiskowej łączy pasja, miłość do pociągów. Chcą propagować wiedzę
  o pociągach wśród młodszych i starszych grup świetlicowych. Zorganizują warsztaty modelarskie,wyjście
  do Kolejkowa oraz przejażdżki pociągiem,przyczyniając się tym samym do większej integracji młodzieży.
 10. (NIE)oczywisty urok Przedmieścia Oławskiego (201 pkt)
  Samorząd uczniowski z IV Liceum Ogółnokształcącego chce przełamać stereotypy dotyczące Przedmieścia Oławskiego. Zaprosi uczniów i mieszkańców do konkursu fotograficznego o swojej dzielnicy.
 11. Licealiści uczą dzieci pierwszej pomocy- warsztaty (193 pkt)
  Uczniowie jednej klasy z VI Liceum Ogółnokształcącego interesują się ratownictwem medycznym i chcą zaprosić do udziału w samodzielnie prowadzonych warsztatachh dzieci, które mieszkają na Pilczycach, w okolicach szkoły.
 12. Festynowe działanie, pierwszej pomocy nauczanie (193 pkt)
  Grupa młodzieży z harcerstwa chce pokazać społeczności lokalnej osiedla podczas festynu działalność pozaszkolną młodzieży ,aby spróbować obalić w oczach osób starszych stereotyp beztroskich, leniwych i aspołecznych młodych ludzi .Będą prowadzić punkt pierwszej pomocy, edukując starszych i młodszych.
 13. . Jestem patriotą- co to znaczy? – VI Seminarium Samorządów Uczniowskich we Wrocławiu (183 pkt)
  Członkowie samorządu uczniowskiego w Zespole Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu widzą potrzebę integracji Samorządów Uczniowskich z różnych szkół, zorganizowania imprezy środowiskowej, stworzenia nauczycielom i uczniom płaszczyzny do wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach problematyki patriotycznej.Chcą promować wśród młodzieży postawę patriotyzmu oraz zorganizować wydarzenie w ramach obchodów „100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości”.
 14. Wrocławska Zbiórka Integracyjna (137 pkt)
  Członkom jednej drużyny harcerskiej – 347 Próbnej Wrocławskiej Drużyny Wędrowniczej „Watra”, zależy na integracji uczniów szkół średnich oraz osób w wieku 16-21, pokazaniu alternatyw dla telefonów i komputerów, propagowaniu aktywnego trybu życia. Planują spotkanie integracyjne, przygotowujące młodzież do wspólnego wyjazdu.

 

Lista rankingowa