Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym

Opublikowano w 15 czerwca 2018 przez admin

Związek Kultury Fizycznej “Olimp” w Warszawie i Dolnośląski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących “Sudety” w Kłodzku są organizatorami Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w dwóch postawach. Zawody odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2018 roku na strzelnicy Śląska przy ulicy Świątnickiej 38 we Wrocławiu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

W mistrzostwach wystąpią najlepsze zawodniczki i zawodnicy w strzelectwie pneumatycznym z całej Polski, w tym medaliści mistrzostw Europy i świata. W pierwszym dniu odbędzie się rywalizacja w postawie stojącej. Początek zawodów w piątek od godziny 8:45. Wcześniej odbędzie się krótka ceremonia otwarcia mistrzostw, w której będzie uczestniczył m.in. Paweł Rańda, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W drugim dniu zawodnicy rywalizować będą w postawie leżącej.

– Mogłoby się wydawać, że osoby z dysfunkcją wzroku wykluczone są ze strzelectwa. Nic bardziej mylnego. Dzięki nowoczesnym technologiom sportowcy ci także mogą uprawiać tę dyscyplinę sportu. Doświadczenie z poprzednich lat pozwala mi zaryzykować postawienie tezy, że zawody będą bardzo emocjonujące. Zapraszamy więc kibiców, którzy chcieliby na własne oczy zobaczyć jak wygląda strzelectwo osób niewidomych i słabowidzących – mówi Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

Impreza jest dofinansowana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zarząd województwa dolnośląskiego ufundował drobne nagrody rzeczowe dla zwycięzców i uczestników mistrzostw.Powrót do Aktualności →