Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

Opublikowano w 20 maja 2017 przez admin

Już 3 czerwca odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking. Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w 7. edycji zawodów o Puchar Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. Patronat honorowy nad imprezą objęli już Prezydent Wrocławia, Regionalna Rada Olimpijska we Wrocławiu.

Pomysł organizacji Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking zrodził się po sukcesie osiągniętym przez naszych zawodników w 2010 roku. Najpierw w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Złotoryi dwukrotnie na najwyższym stopniu podium uplasowała się zarówno na dystansie 5 i 10 km – Krystyna Olejniczak-Ciukszo. W swojej kategorii wiekowej zdeklasowała rywalki. W nagrodę otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i wyjechała na Mistrzostwa Świata do Austrii. Wraz z nią do Bleiburga udał się Marcin Spitalniak, który wspólnie z kolegami zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata. Sukcesy zawodników zostały zauważone przez władze Wrocławia.

Mimo lokalnie brzmiącej nazwy, zawody są ogólnokrajowe, co roku przyjeżdża wielu zawodników z całej Polski. Współgospodarzem imprezy będzie Stadion Olimpijski, gdzie będą rywalizować zawodnicy w tegorocznej edycji.

Uczestnicy rywalizacji startują na trasach:

 Przedszkolaka – 400 – 500 m (bez pomiaru czasu)

 Rekreacyjna – 3,1km

 Profi 1 – 12,4 km

 Profi 2 – 6,2 km

Nie zabraknie atrakcji nie tylko dla zawodników, ale i kibiców. Będzie to wielkie sportowe święto we Wrocławiu. Oprócz rywalizacji będzie okazja zgłębić wiedzę m.in. na temat nordic walking, sprawdzić nowe trendy w sprzęcie sportowym, ale również przygotujemy atrakcje dla dzieci.

Specjalnie dobrane dystanse dostosowane są do osób w różnym wieku i kondycji fizycznej, w zawodach udział może wziąć każdy.

Zgłoszenia należy dokonywać do dnia 31 maja 2017 roku do godziny 20.00 na stronie

www.elektronicznezapisy.pl .Powrót do Aktualności →