Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Młodzi liderzy w społecznościach lokalnych – ósma konferencja w Oławie! 13 września 2013

Opublikowano w 19 września 2013 przez admin

W dniach 26 -27 września, już po raz ósmy w Oławie, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Młodzi liderzy w Społecznościach Lokalnych. Od lat Konferencja kształtuje twórczą przestrzeń spotkań młodych liderów społecznych i osób wspierających ich działania.

Co roku Konferencja zwraca uwagę swoją tematyką na bieżące zagadnienia związane z polityką młodzieżową. Motyw przewodni tegorocznych spotkań – aktywność obywatelska młodzieży, nawiązuje do ogłoszenia przez Komisję Europejską roku 2013 Europejskim Rokiem Obywateli.

VIII Konferencja to dwa dni, bogaty program, ciekawi goście, ale przede wszystkim to przestrzeń do spotkania i dialogu. Pierwszy dzień to czas dla młodych. Przed południem odbędzie się debata open space, w której weźmie udział młodzież z oławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście.

Wśród nich znajdą się między innymi:

  • William Lindesay, Ben Lea oraz Cian Murgatroyd z Hereford (Wielka Brytania),
  • Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich,
  • Natalia Grosiak, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Członkini zespołów Digit All Love, Mikromusic, Herbatta oraz DOM

Drugiego dnia Konferencji rano odbędą się lekcje zaangażowania obywatelskiego prowadzone przez naszych gości z zagranicy oraz wolontariuszy EVS przebywających aktualnie w Polsce. Wszystko to w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Finałem Konferencji będzie debata ekspercka na temat aktywności obywatelskiej młodzieży, która odbędzie się w Ośrodku Kultury w Oławie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Patronat nad wydarzeniem objęli Senator Jarosław Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Franciszek Październik, Burmistrz Miasta Oława.

Konferencja organizowana jest we współpracy z Urzędem Miasta Oława.Powrót do Aktualności →

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz