Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Młodzież przygotowuje się do debat przedwyborczych

Opublikowano w 29 września 2014 przez admin

Młodzi ludzie z Góry, Głogowa, Żmigrodu oraz Jeleniej Góry, którzy zaangażowali się w projekt „POSTAW na MŁODZIEŻ” realizowany przez Fundację „Umbrela” oraz Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych przygotowuje się do przeprowadzenia debat przedwyborczych w swoich miejscowościach.

Obecnie trwają warsztaty dla młodzieży, które zakończą się serią lokalnych debat z kandydatami w wyborach samorządowych. W ten sposób przypomnimy, jak ważne są wybory samorządowe oraz wspólnie stworzymy przestrzeń do dyskusji nad lokalnymi problemami oraz ich rozwiązaniami. Liczymy, że zaangażowanie młodzieży (uczestników projektu), a także kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych w debaty zwiększą zainteresowanie mieszkańców sprawami lokalnym oraz pomogą dokonać wyborów w dniu głosowania. Znamy już datę pierwszej debaty – odbędzie się w Górze 14 października. A już niebawem poznamy daty kolejnych debat.

Dodatkowo miło jest nam poinformować, że Patronat Honorowy nad projektem, a co za tym idzie lokalnymi debatami wyborczymi, które zostaną zorganizowane przez młodzież z wyżej wymienionych miejscowości objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski. Ponadto projekt został włączony ogólnokrajowy program realizowany przez Fundację im. Stefana Batorego pn. „Masz Głos, Masz Wybór”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne.

Więcej informacji: http://www.dfop.org.pl/pl/399/POSTAW_na_MLODZIEZ/Powrót do Aktualności →