Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Mow@ Miłości jak malowana!

Opublikowano w 16 czerwca 2015 przez admin

Wspólne graffiti młodzieży z Nadodrza i młodzieży z romskiego koczowiska powstanie już w najbliższy weekend na jednym z wrocławskich podwórek. Tym samym, dzięki młodym ludziom, miejsce to będzie się zmieniać z zaniedbanego kawałka ziemi w radosne miejsce spotkań.

W dniach 19–21 czerwca w podwórku przy zbiegu ul. Paulińskiej i Rydygiera dwie grupy spotkają się, aby poznać się nawzajem i za pomocą farby przelać na ścianę swoje artystyczne ekspresje i obrazy, które wyrażać będą miłość, równość i szacunek do drugiego człowieka.

Warsztaty poprowadzi Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra, który jeżdżąc po różnych zakątkach kraju maluje graffiti przeciwko mowie nienawiści w ramach antydyskryminacyjnego projektu „Mow@ Miłości”. Mural współtworzyć będzie Małgorzata Mirga z Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego Harangos, która poprowadzi także warsztaty na temat historii i kultury romskiej.

Ogólnopolska akcja zawita również do Wrocławia dzięki lokalnym partnerom – Stowarzyszeniu Aktywnych Społecznie „Trampolina”, które pracuje z dzieciakami i młodzieżą z Nadodrza oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada działającego z wrocławskimi Romami. Wydarzenie wspierane jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego realizujące projekt „Stop Mowie Nienawiści”.  Do akcji włączyła się również Wrocławska Rewitalizacja prowadząca akcję przemiany wybranego podwórka, które z dzikiego parkingu ma stać się ogródkiem i miejscem spotkań mieszkańców.

W ramach wydarzenia młodzież weźmie udział w warsztatach na temat historii i kultury romskiej oraz warsztatach tworzenia muralu. W niedzielę, 21 czerwca, nastąpi odsłonięcie muralu, a każdy chętny będzie mógł stworzyć swoją własną przypinkę czy torbę na zakupy.

Projekt Mow@ Miłości, realizowany przez Fundację Klamra w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.
Projekt „Profilaktyczny program streetworkerski dla młodzieży z Nadodrza”, realizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „Trampolina” w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.

Dodatkowe informacje:
Tel. 663477996 Karolina Jackowiak, Stowarzyszenie „Trampolina”



Powrót do Aktualności →