Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Muzycznie i romantycznie na Wyspie Słodowej

Opublikowano w 8 lipca 2013 przez admin

„Moulin Rouge” to już musicalowy klasyk. W „Romeo i Julii” też nie brakuje dźwięków na wysokim poziomie. Tym razem na Wyspie Słodowej będzie bardzo muzycznie, ale nie zabraknie również wielkich emocji.

W piątek w centrum Wrocławia pojawią się najsłynniejsi kochankowie z szesnastowiecznej, włoskiej Werony, przeniesieni do Verona Beach. W rolach głównych Leonardo DiCaprio i Claire Danes. „Romeo i Julia” Baza Luhrmanna to film nowoczesny i ciekawy. Reżyser przy okazji zachował oryginalny tekst, co było posunięciem odważnym, ale bardzo udanym. Jak szekspirowski dramat broni się w obecnych czasach? Sprawdźcie podczas piątkowego kina plenerowego.

W sobotę na Wyspie Słodowej zabrzmią najpiękniejsze dźwięki prosto z najsłynniejszego nocnego klubu w Paryżu. „Moulin Rouge” to historia miłości kurtyzany Satine (Nicole Kidman) i ubogiego poety Christiana (Ewan McGregor), którzy spotkali się w niesprzyjających warunkach. Satine pragnie zostać prawdziwą aktorką, jednak potrzebuje do tego pieniędzy. Niezbędny zastrzyk gotówki może zapewnić książę Worcester, który chce z kurtyzany uczynić swoją kochankę.

Wstęp do kina będzie oczywiście bezpłatny, a dla uczestników będą przygotowane leżaki, by wygodnie przysiąść i obejrzeć film. Będzie można również przynieść ze sobą swój koc lub krzesełko. Zabronione natomiast będzie wnoszenie na teren kina plenerowego niebezpiecznych przedmiotów, picie alkoholu oraz palenie papierosów.

W razie niepogody seanse mogą zostać odwołane, najbardziej aktualnych informacji szukajcie zawsze na wyspa.wroclaw.pl

12 lipca zapraszamy na „Romeo i Julię”, a 13 lipca na „Moulin Rouge” – oba filmy na Wyspie Słodowej w bezpłatnym kinie plenerowym.

Termin: 12 i 13 lipca, około godziny 21.00
Miejsce: Wyspa Słodowa

Szczegóły na wyspa.wroclaw.pl



Powrót do Aktualności →