Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

NA MAPIE WROCŁAWIA WYRÓSŁ UCZNIOWSKI KLUB BIZNESOWY – KROK W PRZYSZŁOŚĆ

Opublikowano w 17 stycznia 2018 przez admin

Od października do grudnia 2017 r. trwał projekt finansowany przez Gminę Wrocław podczas którego uczniowie 5 szkół średnich projektowali na własne potrzeby uczniowski klub biznesowy.


W projekcie wzięło udział 140 uczniów z 5 wrocławskich szkół średnich. Uczniowie każdej z klas przeszli przez 2 dni szkoleń, podczas których spotkali się z przedstawicielami różnych branż biznesu, poznawali metodykę design Thinking, która pozwala na projektowanie innowacyjnych rozwiązań i tworzyli pierwsze pomysły. Zastanawiali się, jak klub biznesowy dla młodzieży ma wyglądać i co powinno się w nim dziać. Do drugiego etapu projektowania przeszło 15 uczniów z różnych klas. To osoby, które zadeklarowały zainteresowanie tworzeniem, rozwijaniem i działaniem w klubie. Podczas kolejnych dni zajęć opracowali prototyp, który został zaprezentowany podczas gali 11 grudnia 2017 roku.
„Uczniowski klub biznesowy – Krok w przyszłość”. Zakłada utworzenie 3 dywersji:
#inspiracja – to działania mające na celu promocję klubu i inspirowanie młodzieży tematami związanymi z przedsiębiorczością.
#działanie – w swoim założeniu ma się skupiać na pomocy w rozwoju osobom, które chcą zakładać swoje firmy lub szukają możliwości rozwoju osobistego.
#pracownia – ma się zająć pomocą w znajdowaniu pracy dla osób od 16-24 roku życia z naciskiem na młodzież 16-18 roku życia.
Przed uczniami jeszcze bardzo dużo pracy, ale pierwszy krok w przyszłość mają już za sobą. Spotykają się obecnie w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu „Dąbie” gdzie przyjęto ich bardzo ciepło. Warto trzymać za nich kciuki i w miarę możliwości pomagać.
Proces tworzenia rozwiązania był prowadzony w oparciu o metodykę design thinking. Moderatorami procesu były Patrycja Radek i Joanna Szustakiewicz, które realizowały projekt z ramienia Fundacji Ka-tet.

 Powrót do Aktualności →