Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Naukowe show na Wyspie Słodowej już w niedzielę 27 lipca. Zapraszamy wszystkie dzieci!

Opublikowano w 22 lipca 2014 przez admin

Nowy cykl na Wyspie Słodowej – w każdą wakacyjną niedzielę będzie można spędzić czas w specjalnie przygotowanej rodzinnej strefie. Od godziny 14.00 do 18.00 w ramach cyklu Wyspa Dzieci będzie można bezpłatnie wziąć udział w warsztatach artystycznych, twórczych zabawach z dziećmi na świeżym powietrzu, pokonać rodzinne tory przeszkód, poczytać i posłuchać bajek czy też skorzystać z porad specjalistów w zakresie poradnictwa rodzinnego.

W najbliższą niedzielę 27 lipca na Wyspę Dzieci wyjątkowo z powodu upałów zapraszamy w godzinach 15.00-19.00. Naukowe show dla dzieci przygotowało Centrum Edukacyjne Technoludek. Czego możemy się spodziewać?

Harmonogram warsztatów:

15.30-16.30 – Q-BOT, „Latające konstrukcje, czyli jak zbudować szybki samolot?”.
Dzieci wraz z rodzicami wcielą się w rolę konstruktorów maszyn latających, zaprojektują swój własny samolot i zmierzą jego nośność w wyścigach samolotów.

16.30-17.30 – Technoludek, „Tęczowa sfera – czy bańka mydlana stworzy dzieło sztuki?”.
Dzieci wraz z rodzicami poznają budowę z pozoru prostej bańki mydlanej. Skonstruują specjalne bańkowe pędzelki i stworzą niepowtarzalne obrazy, używając zamiast farb baniek mydlanych.

18.00-19.00 – Akademia Żywienia, „Kuchenne laboratorium”.
Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w kuchennych eksperymentach, podczas których dowiedzą się, co robi sól w solniczce oraz dlaczego tłuszcz ma wielkie oka. Sprawdzą także, czy nos i język współpracują ze sobą i czy można odróżnić kryształki soli od cukru bez ich próbowania.

Stoiska/ wystawy/ pokazy:

15.00-19.00 – Technoludek, „Kocyk Konstrukcyjny”.
Kocyki z klockami konstrukcyjnymi Bamp. Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców tworzą przestrzenne konstrukcje dowolnego kształtu, przyswajając jednocześnie zasady geometrii oraz rozwijając zmysł przestrzenny i konstruktorski.

15.00-19.00 – Technoludek, stoisko naukowe.
Pokazy eksperymentów m.in. magicznego atramentu, ciała nienewtonowskiego, zabawy magnetyczną kulą, tajemniczymi magnesami i złudzeniami optycznymi (z wyłączeniem czasu, gdy trwa warsztat „Tęczowa sfera”).

16.30-18.30 – Q-BOT, stoisko robotyki.
Sterowanie łazikiem marsjańskim, pokazy lotów quadrocoptera, wyścigi robotów.

Szczegółowe informacje: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Wyspa Dzieci jest wydarzeniem organizowanym przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend” we współpracy z Centrum Edukacyjnym Technoludek, Q-BOT i Akademią Żywienia.Powrót do Aktualności →