Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ostanie wolne miejsca na szkolenia prowadzone przez Fundację Polska Bez Barier!

Opublikowano w 3 września 2019 przez admin

Uwaga! Zostały ostatnie wolne miejsca na szkolenia prowadzone przez Fundację Polska Bez Barier! 

W dniach 9.09 -11.09 odbędzie się cykl szkoleń dotyczących dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnością oraz wprowadzonego Zarządzeniem Prezydenta Wrocławia dokumentu pn. „Wrocławskie standardy dostępności przestrzeni miejskich”.

Szkolenia obejmują zarówno zakres wiedzy teoretycznej (uwrażliwienie uczestników na tematykę niepełnosprawności i zagadnienia z nią związane), jak również szereg praktycznych spotkań z zakresu rozpoznawania barier, jakie napotykają mieszkańcy Wrocławia w przestrzeni miejskiej (w szczególności osoby o ograniczonej mobilności i percepcji, w tym osoby z niepełnosprawnościami).

W programie spotkań kluczowym będzie omówienie dokumentów „Wrocławskie standardy dostępności przestrzeni miejskich” i „Wrocławskie standardy dostępności przestrzeni miejskich. Przestrzenie osiedlowe” – ich kształtu, poszczególnych zagadnień oraz konieczności systematycznego wdrażania.

Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość omówienia poszczególnych rozwiązań, opisanych w dokumentach, i sposobu ich wdrażania w konkretnych przestrzeniach miejskich.

Szkolenia odbywają się w Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) w dniach:
09.09.2019 r. – godz. 9.00-16.00 (7 godzin)*
10.09.2019 r. – godz. 9.00-16.00 (7 godzin)*
11.09.2019 r. – godz. 9.00-16.00 (7 godzin)*

*Szkolenie jednodniowe – termin do wyboru.
Ilość miejsc ograniczona.

Osoby chętne proszone są o wysłanie zgłoszenia z podaniem wybranej daty na adres e-mail: slawek@polskabezbarier.org.

W budynku znajduje się podnośnik pionowy (winda). Istnieje możliwość zapewnienia tłumaczenia na PJM, pętli indukcyjnej lub innego rodzaju wsparcia – jeśli któraś z tych rzeczy będzie konieczna, prosimy o podanie informacji w zgłoszeniu.

Szkolenia realizowane są w ramach zadania publicznego pt. „Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych zlecana ze środków PFRON”. Projekt współfinansowany ze środków finansowych PFRON na zlecenie Gminy Wrocław i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu (www.mops.wroclaw.pl). Rodzaj zadania publicznego: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Strona www fundacji: http://polskabezbarier.org

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/polskabezbarier.org/

 Powrót do Aktualności →