Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ostatni weekend lipca spędź z nami na Wyspie! Program wydarzeń 25-27 lipca

Opublikowano w 24 lipca 2014 przez admin

Nadchodzący weekend zapowiada się upalnie. Zapraszamy na Wyspę Słodową i Piaskową, gdzie każdy znajdzie ukojenie w cieniu drzew, a także rozrywkę w sam raz dla siebie.

W piątek zapraszamy już od godziny 18.00. Na scenie Wyspy Słodowej zagra dla nas zespół Charles Moon, który w swojej twórczości wskrzesza energię rocka lat 70. Grupa istnieje dopiero od dwóch lat, ale ma już na swoim koncie pierwszy album oraz wiele koncertów. Po ich występie zaprezentują się młode, piękne i utalentowane solistki: Ola Szczerbicka, Monika Kowalczyk, Marzena Matyla i Natalia Karbowniczek.

W sobotę kontynuujemy koncerty Otwartej Sceny. Tym razem posłuchamy przyjemnych dla ucha utworów bluesowo-rockowych oraz gitarowej bomby energicznej w klimacie thrashmetalowym. Taką rozrywkę zapewnią nam zespoły Po Stronie Bluesa i Skaza. Tymczasem na Wyspie Piaskowej już od godziny 15.00 będzie można zagrać w korfball, postrzelać z łuku, sprawdzić się w przeciąganiu liny, wspiąć na ściankę wspinaczkową oraz pograć w bule. Podobny program sportowy na Wyspie Piaskowej w niedzielę również w godz. 15.00-20.00.

W niedzielę czeka nas jeszcze więcej atrakcji: prawie 100 planszówek, propozycje gier plenerowych, warsztaty naukowe dla dzieci. Po południu pośpiewamy wspólnie znane przeboje, a następnie przypomnimy sobie ulubione bajki muzyczne za sprawą koncertu z cyklu Klasyka na Wyspie. O godz. 16.00 rozpocznie się pierwszy koncert z nowego cyklu Międzynarodowych Spotkań Muzykujących Rodzin. A na koniec dnia (godz. 19.00) zatańczymy w rytmach salsy, bachaty i reggaeton.

Przez cały czas trwania weekendowego pikniku dostępne są wygodne leżaki, badminton i boisko do siatkówki plażowej. Istnieje także możliwość wypożyczenia książki z Biblioteki Plenerowej, a także wzięcia udziału w spotkaniu z SOKRATESEM na Wyspie Bielarskiej, zabawach słownych w języku angielskim oraz pełnej niespodzianek grze terenowej pt. „W kierunku SZACHISTÓW i Krzywego Komina”.

Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend
Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.Powrót do Aktualności →