Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

OTWARCIE PARASOLA – NOWE OŁBIŃSKIE CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

Opublikowano w 29 października 2015 przez admin

W piątek 6 listopada o godz. 10.30 swoje podwoje otwiera Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, prowadzone przez Stowarzyszenie Żółty Parasol. Nowa siedziba organizacji znajduje się przy ul. Wyszyńskiego 75.

Żółty Parasol działa we wrocławskiej dzielnicy Ołbin od listopada 2008 roku. Stowarzyszenie prowadzi Klub Seniora oraz Klub Młodzieżowy, oferując lokalnej społeczności szeroki wybór zajęć sportowych, edukacyjnych i artystycznych. Jednym z wieloletnich projektów jest Poradnia Obywatelska, udzielająca wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad prawnych. Dzięki wsparciu wolontariuszy – studentów wrocławskich uczelni – młodzież ma możliwość przychodzenia na darmowe korepetycje z wybranych przedmiotów. Co roku Stowarzyszenie organizuje w Parku im. Stanisława Tołpy całodniowy Festyn Osiedlowy „Misja na Ołbinie”, który trwale wpisał się w kalendarz wrocławskich imprez. Małe projekty znaczą wiele dla lokalnej społeczności i łączą pokolenia: dzięki dofinansowaniu w ramach programu mikroGRANTÓW ESK 2016 w kwietniu tego roku seniorzy i całe rodziny wspólnie szydełkowali ozdoby, które zawisły na drzewach w parku, a także udekorowali lampy przed Barem Barbara przy ul. Świdnickiej.

Naszym priorytetem jest wychodzenie naprzeciw potrzebom mieszkańców. Realizujemy pomysły, z którymi przychodzą do nas ludzie z okolicy. Chcielibyśmy, aby Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej było miejscem otwartym dla wszystkich i by każdy bez względu na wiek czy status społeczny znalazł tutaj to, czego najbardziej potrzebuje – podkreśla Joanna Warecka, prezes stowarzyszenia. W nowym Centrum powstaną m.in. Punkt Informacyjny, Lokalne Centrum Wolontariatu, Poradnia Rodzinna i Obywatelska, Biblioteka Sąsiedzka, Pracownia Krawiecka, Dyskusyjny Klub Filmowy, Klub Turystyczny i Kawiarenka, gdzie można się napić dobrej kawy, zjeść ciastko i porozmawiać podczas robótek ręcznych albo warsztatów decoupage. Na miejscu znajdzie się przyjazna przestrzeń dla mam z dziećmi, planowane są koncerty, spotkania oraz warsztaty. Stowarzyszenie przygotowuje też projekty młodzieżowe, senioralne i międzypokoleniowe. Parasol otwiera się nad Ołbinem, ale zaprasza do siebie wszystkich wrocławian, czego dowodem są seniorzy, przyjeżdzający tu na zajęcia z innych, nawet odległych dzielnic.

OTWARCIE PARASOLA – NOWE OŁBIŃSKIE CENTRUM AKTYWNOSCI LOKALNEJ

KIEDY: piątek, 6 listopada 2015, godz. 10.30

GDZIE: ul. Wyszyńskiego 75 (róg Prusa), Wrocław

WWW i FB: parasol.net.pl, https://www.facebook.com/parasol.wroclaw

OSOBA DO KONTAKTU: Katarzyna Maicher, tel. 696 699 037, biuro@parasol.net.plPowrót do Aktualności →