Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Parki ESK – Parki pełne kultury

Opublikowano w 23 lipca 2015 przez admin

Przed nami kolejny weekend działania Parków ESK – Parków pełnych kultury. Zapraszamy wrocławian do odwiedzin pawilonów kultury w Parku Południowym, Grabiszyńskim bądź Staszica.

Pragniemy przypomnieć, że pawilony kultury oddajemy w ręce mieszkańców, by organizowali spotkania, chwalili się swymi pasjami, prezentowali talenty. Pawilony są wyposażone w scenę, mikrofony i nagłośnienie – to informacja dla twórców. Natomiast na publiczność czekają wygodne leżaki i krzesła. Dla dzieci przygotowaliśmy kredki, kolorowanki, papier. Na miejscu można też pograć w badmintona i turnballa.

W najbliższy weekend zapraszamy na następujące wydarzenia:

sobota

25 lipca o 15:00 w Parku Grabiszyńskim, a o 17:00 w Parku Południowym na plenerowej scenie wystąpi duet The TacTopers (https://www.facebook.com/thetactopers/). Tworzą go Patrycja i Michał. Wokal i pianino. Wykonują piosenki bardziej znane i mniej znane w nowych, niejednokrotnie zaskakujących aranżacjach. Duetu The Tactopers można posłuchać na kameralnych scenach, można też zaprosić ich do domu. Organizatorzy projektu Parki ESK zaproponowali duetowi, by zagrali i zaśpiewali w parkach.

niedziela

26 lipca o 17:00 w Parku Południowym stowarzyszenie Wybory Literackie zaprasza na „Popołudniową herbatkę z książką”. Ideą spotkań jest prezentowane bardziej i mniej znanych perełek polskiej literatury – wierszy oraz fragmentów książek. W najbliższą niedzielę zapraszamy na spotkanie z pierwszą polską powieścią sf – aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławksiego Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich.

O tej samej porze (26 lipca, godz. 17:00) zapraszamy do Parku Grabiszyńskiego na „Czytanki dla dzieci” – mądre książki przynosi ze sobą do pawilonu kultury Asia Gala, twórczyni bloga mamaizonabyc.pl. Lektury, które proponuje Asia są nieoczywiste i niestandardowe, ale podobają się nie tylko dzieciom, lecz również towarzyszącym im dorosłym.

Dzień w Parku Grabiszyńskim zakończy wykład lekarza psychiatry Kingi Mikusek zatytułowany „Smutek, lenistwo czy depresja”. Pani doktor w przystępny sposób opowie o oznakach depresji, możliwościach leczenia oraz o miejscach, gdzie warto zwrócić się po poradę. Będzie także mowa o tym, jak odróżnić poważną chorobę, jaką jest depresja od krótkotrwałych stanów emocjonalnych – smutku czy lenistwa. Wykład rozpocznie się ok. godz. 18:00.

Wszystkie wydarzenia są oczywiście bezpłatne.
Wydarzenie na Facebooku z aktualnościami i zdjęciami: https://www.facebook.com/events/718149154973845/

W każdym parku jest koordynator, który pomoże we wszystkich sprawach organizacyjnych – prosimy o kontakt:

Koordynator Parku Południowego: park.poludniowy@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 377
Koordynator Parku Grabiszyńskiego: park.grabiszynski@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 378
Koordynator Parku Staszica: park.staszica@wroclaw2016.pl, tel. 883 044 372Powrót do Aktualności →