Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Po przerwie wracamy z nową porcją atrakcji! Wyspa na Weekend 12-14 września

Opublikowano w 11 września 2014 przez admin

W nadchodzący weekend zapraszamy na Wyspę Słodową i Piaskową, gdzie kontynuujemy sportowe i kulturalne animacje skierowane do wszystkich wrocławian. Odbędą się zajęcia ruchowe w ramach projektu Sportowa Wyspa, pokazy Kina Plenerowego oraz koncerty Otwartej Sceny. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W piątek i sobotę przygotujcie się na dużą dawkę gitarowej energii. Od godzi.18.00 trwać będą koncerty gwiazd lokalnej sceny rockowej. 12 września zagrają zespoły: Alternatyw, Contact oraz Chase, a kolejnego dnia: formacja SIN oraz oleśnicki Windspread. Po sobotnim koncercie zajmijcie wygodne miejsca, bo o godz. 20.30 rozpocznie się projekcja wersji reżyserskiej filmu „Dwie Wieże”, czyli drugiej części trylogii „Władca Pierścieni”.

Sportowa Wyspa to szereg działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, dzięki którym Wyspa Piaskowa w letnie weekendy zamienia się w sportowe miasteczko. 12 i 13 września, od godz. 14.00, na wszystkich chętnych czekać będą stanowiska do gry w badmintona, ringo, bule, turnball. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności gry w siatkówkę na boisku do piłki plażowej oraz w korfballu – jedynej na świecie grze zespołowej, w której mogą grać jednocześnie kobiety i mężczyźni. Dyscyplina ta zawiera w sobie elementy koszykówki oraz piłki ręcznej.  Mamy także propozycję dla odważnych – ściankę wspinaczkową, a dla silnych – przeciąganie liny.

W sobotę na Wyspie Słodowej odbędzie się także rodzinny piknik organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież w ramach cyklu „Utalentowani Wielodzietni”. Zobaczymy pokaz gimnastyki akrobatycznej, szermierki, walk judo. Ponadto odbędą się warsztaty dla rodziców „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, a także wiele innych atrakcji.

Szczegóły na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami.Powrót do Aktualności →