Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

POCZUCZUJ MUZYKĘ. Warsztaty dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących w NOSPR!

Opublikowano w 28 kwietnia 2016 przez admin

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura Duchowość w NOSPR odbędzie się niezwykły projekt edukacyjno-muzyczny skierowany do dzieci niesłyszących i niedosłyszących – POCZUJ MUZYKĘ. Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku 8-13 lat, a prowadzone będą przez specjalistów i muzyków z wybitnej Mahler Chamber Orchestra.

„Poczuj muzykę” to program, który otwiera dzieci z dysfunkcją narządu słuchu na świat dźwięków, zachęcając je do odkrywania muzyki na ich własnych warunkach. Dźwięk, wibracja, dotyk to fizyczne składowe muzyki, odbierane przez osoby niesłyszące. Podczas interaktywnych warsztatów dzieci będą mogły poczuć niesłyszalną dla nich muzykę innymi niż słuch zmysłami. Ponadto zostaną zaproszone przez muzyków do udziału w próbie orkiestry na estradzie sali kameralnej NOSPR, gdzie będą mogły zagrać z muzykami lub nawet prowadzić orkiestrę. Wraz z rodzicami wezmą także udział w koncercie Mahler Chamber Orchestra 15 maja w NOSPR.

Udział w programie jest bezpłatny.

Zgłoszenia uczestnictwa dziecka w programie należy przesłać na adres warsztaty@nospr.org.pl
w terminie do dnia 30 kwietnia br.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Wymagany jest udział we wszystkich elementach programy.

Szczegółowe informacje uzyskać można w NOSPR pod numerem telefonu 32/73 25 309. Szczegółowy opis projektu pod adresem: http://www.nospr.org.pl/pl/aktualnosci/334/poczuczuj-muzyke-warsztaty-dla-dzieci-niesyszacych-i-niedosyszacych-w-nosprPowrót do Aktualności →