Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Podsumowanie projektu „OBUDŹ SWÓJ GŁOS”

Opublikowano w 29 maja 2014 przez admin

W ramach uroczystego podsumowania projektu odbędą się:

  • KONCERT „WIOSENNE CZARY MIŁOSNE”. Pieśni tradycyjne z różnych rejonów Europy, 31 maja 2014, godz. 19.00, Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5, Wrocław, WSTĘP WOLNY
  • PIKNIK MIĘDZYPOKOLENIOWY, 7 czerwca 2014, godz. 14.00, Park Szczytnicki (przy Pergoli), Wrocław, WSTĘP WOLNY

Organizator: Fundacja Twórcze Miejsce Kobiet, email: miejsce.kobiet@gmail.com, tel. 733-405-470

Dofinansowanie projektu: Gmina Wrocław, www.wroclaw.pl

O IDEI PROJEKTU:
Warsztaty wokalno-ruchowe skierowane były do kobiet w każdym wieku. Ich idea to docieranie do autentycznego głosu poprzez pracę z ciałem i oddechem. Poszukiwałyśmy dźwięków, które nie zawsze brzmią ładnie, ale za to prawdziwie. Odkryłyśmy, jak dobroczynne są dla nas śmiech, płacz i krzyk. Poprzez improwizację muzyczną, swobodny ruch, relaksację i zabawy z dźwiękami budowałyśmy więzi w grupie. Nauczyłyśmy się, że nasz głos może współistnieć z innymi, wyróżniać się, ale także wspierać i wnosić nową jakość. Poznałyśmy kilkanaście tradycyjnych pieśni z różnych regionów Europy, w tym polskie utwory regionalne.

O KONCERCIE I PIKNIKU:

Koncert „Wiosenne czary miłosne” w wykonaniu uczestniczek projektu jest zwieńczeniem naszej czteromiesięcznej pracy warsztatowej. Zaprezentujemy m.in. pieśni polskie, ukraińskie, serbskie, chorwackie, bułgarskie i szkockie. Koncert to opowieść o zalotach, miłosnych czarach i przygotowaniach do zamążpójścia.
Piknik to wydarzenie otwarte dla uczestniczek projektu, ich rodzin, przyjaciół, przedstawicieli wielu pokoleń oraz wszystkich osób, które mają ochotę spędzić z nami popołudnie na świeżym powietrzu, delektując się pysznym jedzeniem, wspólnym śpiewaniem i opowieściami. Serdecznie zapraszamy!

Artyści i animatorzy prowadzący warsztaty w projekcie „Obudź swój głos”: Katarzyna Maicher, Ilona Krawczyk, Sam Alty, Julianna Bloodgood oraz członkowie zespołów ludowych Waliszowianie i Tarnawiczanki.

W ramach projektu odbyły się dwa cykle warsztatowe: „Matki i córki – na ścieżkach kobiecej intuicji” (luty-marzec 2014) oraz „Międzypokoleniowa grupa otwarta” (luty-maj 2014).

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://miejscekobiet.org
https://www.facebook.com/MiejsceKobiet

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/events/1433346193581879/Powrót do Aktualności →