Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pomaganie jest fajne! Bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy!

Opublikowano w 20 kwietnia 2016 przez admin

Zainteresowanie warsztatami pierwszej pomocy jest wciąż duże, o czym przekonaliśmy się także podczas IV Dnia Zdrowia we Wrocławiu, który odbył się w ostatnią sobotę w Galerii Dominikańskiej.

Dlatego Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przygotowało kolejną edycję bezpłatnych warsztatów pierwszej pomocy, które są skierowane do dorosłych i młodzieży powyżej 15 r. ż.

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia? Co zrobić, jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego? Coraz więcej osób ma świadomość, jak ważna na co dzień jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Dlatego po raz kolejny zapraszamy na bezpłatne warsztaty z tego zakresu.

Warsztaty będą zawierały elementy resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz obejmowały zastosowanie automatycznego defibrylatora (AED), a prowadzone będą przy wykorzystaniu fantomów. Uczestnicy dowiedzą się, jak postępować przy urazach i w sytuacjach szczególnych. Tematyka oraz metodyka zajęć będzie dostosowana do uczestników. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 r. ż.

Harmonogram warsztatów:

16.04.2016 r., godz. 10:00-14:00

23.04.2016 r., godz. 10:00-14:00

29.04.2016 r., godz. 16:00-20:00

Na warsztaty obowiązują zapisy:

Liczba miejsc jest ograniczona. Miejsce: siedziba WCRS – pl. Dominikański 6, sala 210 i 323. Organizatorem warsztatów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Zakładem Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzą studenci Ratownictwa Medycznego z Koła Naukowego First Aid Teachers.

Szczegóły na: miastowformie.pl oraz facebook.com/zdrowie.dieta.wroclaw.

Dodatkowe informacje: info@miastowformie.pl oraz 71 77 24 925

 

Projekt finansowany przez Gminę Wrocław.Powrót do Aktualności →