Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pomoc Sąsiedzka i Telefon Seniora

Opublikowano w 16 marca 2020 przez admin

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z Wrocławskim Centrum Seniora zalecają seniorom pozostanie w domu i ograniczenie korzystania z przestrzeni publicznej.

Odwołane zostały wszystkie zaplanowane na marzec wydarzenia organizowane w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Zamknięty został Punkt Informacyjny WCS, przy pl. Dominikańskim 6, w którym wydawane są Wrocławskie Karty Seniora oraz Punkt Informacyjny Przestrzeni Trzeciego Wieku, przy pl. Solidarności 1/3/5 – do odwołania.

SEN
Telefon Seniora 888 999 335 działa 7 dni w tygodniu w g. 09:00-18:00. 

Tel. stacjonarny 71 344 44 44 poniedziałek -piątek w g. 9:00-15:00, pod którymi udzielane są bieżące informacje dotyczące odwołanych zajęć oraz zalecenia Ministra Zdrowia, NFZ, GIS i Prezydenta Wrocławia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wrocławskie Centrum Seniora, na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl oraz na FB Centrum Seniora  i Przestrzeni Trzeciego Wieku, zachęca do sąsiedzkiej pomocy i wspierania zwłaszcza osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Przygotowany został pakiet informacyjny dotyczący możliwości robienia zakupów przez Internet oraz przez telefon.
Sąsiedzka Pomoc

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, WCS przypomina, żeby zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, unikać dużych zgromadzeń osób. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc
w codziennych czynnościach.

Poprzez Sąsiedzką Pomoc WCRS wraz z WCS apelują o zaoferowanie niezbędnej pomocy np. w zrobieniu zakupów, czy dostarczeniu leków. W ten sposób unikniemy narażania osób starszych na ewentualne zachorowanie.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Seniorów, WCS przedstawia przykładową listę sklepów internetowych oraz firm dowożących produkty oraz jedzenie do Państwa domów na terenie Wrocławia.
Oto linki:
Sklepy internetowe z produktami spożywczymi :

Sklep internetowy z artykułami medycznymi i higienicznymi:

Jedzenie na dowóz:

Zakupy Itaxi:

oraz dodatkowe zestawienie sklepów internetowych z 2020 roku:

WCS od początku angażuje się w działania mające na celu ochronę przed zachorowaniem wywołanym wirusem, pamiętając przede wszystkim o osobach samotnych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Seniorów, pracownicy WCS, dzwonią do osób w wieku 90+ , które zostały zgłoszone do projektu Szmaragdowa Karta Seniora oraz do kombatantów 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej z zapytaniem o samopoczucie, stan zdrowia, czy potrzebują pomocy (np. artykuły spożywcze, leki), czy mają opiekę stałą.
Na stronie internetowej  oraz na FB znajdą Państwo bieżące informacje dotyczące zaleceń Ministra Zdrowia, NFZ, GIS i Prezydenta Wrocławia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na stronie internetowej znajdą Państwo wiadomości, m. in. na temat: teleporad dotyczących koronawirusa w przychodniach, również materiały poradnikowe i zalecenia ekspertów na temat utrzymania organizmu w dobrej kondycji, zdrowego odżywiania się.

Jeśli obawiają się Państwo wyjazdu do sanatorium z powodu koronawirusa należy złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o przesunięcie terminu.

Wymagana procedura i dokumenty:
– wniosek do NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA – Wniosek do sanatorium zalacznik-1

– skierowanie do sanatorium

Należy sobie zostawić kopię wysłanych dokumentów!

Dokumenty należy wysłać listem poleconym na adres:
DOLNOŚLĄSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
UL. JOANNITÓW 6
50-525 WROCŁAW

W razie wątpliwości można zadzwonić na telefoniczną informację pacjenta – 800 190 590.Powrót do Aktualności →