Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

PriPla czyli drukuj & baw się 3D!

Opublikowano w 4 lipca 2013 przez admin

28 czerwca wystartowała PriPla – nowa marka spółdzielni socjalnej PANATO, związana
z projektowaniem oraz drukiem 3D. Spółdzielcy postanowili wykorzystać potencjał przestrzennego drukowania do produkcji m.in. nietypowych gadżetów.

PriPla czyli Print&Play ma inspirować i zachęcać do zabawy drukiem 3D. Dizajnerskie upominki czy nietuzinkowe dodatki do wnętrz będzie można zamówić on-line, bądź też zaprojektować własny przedmiot i wydrukować go w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.

Samą technologię drukowania przestrzennego wykorzystuje się w przemyśle i nauce od dłuższego czasu. Rewolucyjna zmiana polega na tym, że drukarka 3D stała się narzędziem, którym w teorii może posłużyć się każdy i każdy może ją mieć na własny użytek. Jak jest w praktyce? Obsługa drukarki wymaga znajomości specjalistycznych programów, a sama maszyna to dosyć wymagające urządzenie. Mimo to niebawem technologia ta może zawitać do wielu domów, ponieważ na rynku pojawiają się nie tylko coraz tańsze, ale również coraz prostsze w obsłudze drukarki 3D. Już teraz marki takie jak PriPla umożliwiają drukowanie na własny użytek zarówno customizowanych gadżetów, jak i autorskich projektów.
Naszą ofertę kierujemy do osób ceniących indywidualność i nowoczesność, a także biur architektonicznych, projektantów i artystów – tłumaczy Natalia Polakowska, projektantka PriPla i prezes zarządu WSS PANATO – W PANATO stawiamy na rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i eksperymenty. Druk 3D daje duże pole do popisu – nam i naszej wyobraźni.

Działająca od ponad roku spółdzielnia socjalna PANATO specjalizuje się w projektowaniu
i produkcji nietypowych gadżetów, opakowań oraz elementów wyposażenia wnętrz, jak również prowadzi konsultacje w zakresie aranżacji przestrzeni, warsztaty z sitodruku, fotografii czy recyklingu.

W czerwcu w PRACOWANI PANATO odbył się cykl spotkań poświęcony technologii druku 3D pod hasłem „TRZY DE…, CZYM I Z CZYM TO SIĘ JE?”. Jak wyjaśnia Natalia Polakowska, która zainicjowała to przedsięwzięcie, takie spotkania są świetną okazją do wymiany myśli i twórczego fermentu.

Udostępnienie w Internecie programów do obsługi drukarek 3D oraz instrukcji ich budowy, umożliwia realizację koncepcji, które często pozostawały w sferze marzeń samego projektanta. Niektóre z nich okazywały się zbyt kosztowne w produkcji, a inne po prostu nieosiągalne przy zastosowaniu dostępnych wówczas technik – dodaje Polakowska.

W piątek 28 czerwca zespół PriPla uroczyście zainaugurował swoją działalność w PRACOWNI PANATO. Z tej okazji zorganizowano między innymi pokazy druku 3D, prezentację wydrukowanych w tej technologii gadżetów oraz spotkania z przedstawicielami firmy ZMorph, produkującej drukarki 3D. Nie zabrakło również dobrej muzyki i kącika fotograficznego, w którym można było zrobić sobie zdjęcia z użyciem kolorowych okularów
i innych akcesoriów wyprodukowanych przez PriPla.

Pod tym adresem można obejrzeć filmik promujący PriPla:
http://vimeo.com/69411882

PriPla czyli Print&Play to nowa marka spółdzielni socjalnej PANATO, która powstała w efekcie połączenia sił amatorów druku 3D oraz projektantów wzornictwa przemysłowego.

Fuzja technologii i kreacji pozwala na twórczą zabawę dizajnem, a także eksperymentowanie z drukiem 3D i eksplorowanie techniki przestrzennego drukowania.
PriPla swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i firm. Jej twórcy zajmują się m.in. drukiem customizowanych gadżetów, prac dyplomowych, a także obiektów w oparciu o autorskie projekty. Wykonują modele, części zamienne oraz prototypy. Oferują również obsługę kompleksową, obejmującą opracowanie indywidualnego projektu, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta, a następnie druk i dostarczenie gotowych produktów.

Informacje na temat marki PriPla:
www.panato.org
www.pripla.pl
www.facebook.com/PriPla.PrintPlay

Kontakt dla mediów:
Patrycja Polaczuk-Rutkowska
E-mail: patrycja.polaczuk@pripla.pl
Tel.: +48 795 301 881Powrót do Aktualności →