Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Rowerowy Peleton – 22 września 2018

Opublikowano w 12 września 2018 przez admin

W dniu 22 września w ramach XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia odbędzie się „Rowerowy Peleton”, organizatorem wydarzenia po raz trzeci będzie Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Hasło przewodnie peletonu: Wybierz zdrowie. Jedź z nami!

Kolejna edycja peletonu ruszy z boiska przy Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Wieczystej i ulicami Wrocławia przejedzie na Wyspę Słodową. Trasa w tej chwili jest dopracowywana i poznamy ją za jakiś czas, zakładana długość trasy ok. 12 km. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia będą na bieżąco umieszczane na stronie Stowarzyszenia oraz w wydarzeniu na facebook-u.

Kto może zostać uczestnikiem?
Zgłosić się może każdy. Zachęcamy do udziału osoby indywidualne oraz rodziny, grupy szkolne czy kluby seniora. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny otrzyma:
– pamiątkowy numer uczestnika peletonu
– pamiątkowy medal
– wodę

Jakie są zasady bezpieczeństwa?
Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, odpowiednio wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie udziału w peletonie zabrania się ścigania, a uczestnikom zaleca się przejazd w kasku rowerowym. Nad bezpieczeństwem przejazdu panują przeszkoleni wolontariusze i przedstawiciele organizatora w asyście Policji.

Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z zasadami ruchu drogowego tj. prawą stroną jezdni. Zabrania się jazdy bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy roweru oraz nóg na pedałach, zajeżdżania drogi innym uczestnikom rajdu i użytkownikom drogi, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny, wjeżdżania na chodniki utrudniając poruszanie się pieszym.

Jakie są nagrody?
Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrodzeni zostaną:
– najstarszy uczestnik peletonu
– najmłodszy uczestnik peletonu jadący samodzielnie
– najmłodszy uczestnik peletonu jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]
A również najliczniejsze grupy:
– szkolna
– rodzinna

Program wydarzenia podamy wkrótce.

Organizator:
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
e-mail: peleton@fan.org.pl
tel. +48 501 158 201Powrót do Aktualności →