Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Rusza nowy cykl muzyczny „Klasyka na Wyspie”. Pierwszy koncert już 13 lipca!

Opublikowano w 9 lipca 2014 przez admin

„Klasyka na Wyspie” to kolejny pomysł na ożywienie Wyspy Słodowej. W każdą niedzielę lipca i sierpnia będzie tam można posłuchać muzyki klasycznej, jazzowej i dawnej. Przewidziane są również koncerty rodzinne dla rodziców z dziećmi oraz dziadków z wnukami. Imprezy odbywać się będą co tydzień o godz. 16.30. Wstęp wolny.


Muzyka klasyczna już dawno wyszła poza sale filharmonii i oper. W przestrzeni miejskiej nabiera zupełnie nowej jakości, dlatego koncerty plenerowe stają się coraz bardziej popularne. Repertuar „Klasyki na Wyspie” jest zróżnicowany, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ogniste tango, muzyka filmowa, jazz czy poezja śpiewana w wykonaniu artystów z wieloletnim doświadczeniem scenicznym to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. W pięknym otoczeniu zabytkowych budynków rozpościerających się wzdłuż rzeki zabrzmią dźwięki skrzypiec, pianina, gitary i saksofonu.

Podczas pierwszego koncertu 13 lipca zagra kwartet smyczkowy Evviva l’arte. Będzie coś i dla najmłodszych – popularne melodie z bajek, i dla dorosłych – gorące rytmy tanga. W kolejnym spotkaniu poznamy oryginalne aranżacje melodii pochodzących z różnych stylów muzycznych w wersji na dwie gitary.

Przeboje muzyki klasycznej, filmowej i pop zaprezentuje m.in. duet gitarowy DomasVoyo. 27 lipca odbędzie się muzyczne spotkanie skierowane do wszystkich dziadków wraz z wnukami. Tego dnia artyści przeniosą publiczność w niezwykły świat baśni.

Sierpień otworzy koncert jazzowy. Zaprezentuje się zespół Evening FM, który zagra klasyczne utwory gatunku w zupełnie nowym wydaniu. Spotkanie 10 sierpnia utrzymane będzie w podobnym tonie. Popularne melodie w jazzującej formie rozbrzmiewać będą wokół Wyspy.

Dwie kolejne niedziele to zaproszenie do muzycznej przygody z gitarą i pięcioma saksofonami. Odbędzie się też muzyczna lekcja historii w rytmie utworów z XVI i XVII w. Koncert zamykający tegoroczną edycję „Klasyki na Wyspie” to spotkanie z poezją śpiewaną w wykonaniu zespołu Sapphire.

Harmonogram koncertów:
13.07, godz. 16.30 – Nutki dla małych i dużych
20.07, godz. 16.30 – Przeboje muzyki filmowej, klasycznej i pop
27.07, godz. 16.30 – Coś dla wnucząt, coś dla dziadków
3.08, godz. 16.30 – Klasyki na jazzowo
10.08, godz. 16.30 – Hity nienadęte
17.08, godz. 16.30 – Koncert na dwie osoby, pięć saksofonów i jedną gitarę
24.08, godz. 16.30 – Muzyka dawna na oryginalnych instrumentach sprzed 300 lat
31.08, godz. 16.30 – Popołudnie jazzowo-poetyckie

Szczegółowe informacje: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend
„Klasyka na Wyspie” jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Wyspa na Weekend” przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.Powrót do Aktualności →