Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ruszyła rekrutacja do 1. wrocławskiego mieszkania wytchnieniowego dla osób niepełnosprawnych!

Opublikowano w 31 lipca 2019 przez admin

W piątek, 26 lipca, rozpoczęła się rekrutacja do pierwszego wrocławskiego mieszkania wytchnieniowego dla osób z niepełnosprawnościami!


To wyjątkowe w skali kraju i bardzo potrzebne miejsce powstało dzięki staraniom Fundacji „Potrafię Pomóc”, która mieszkanie odremontowała i wyposażyła w supernowoczesny sprzęt. Natomiast dzięki wsparciu finansowemu władz miasta Wrocławia, pobyt będzie bezpłatny. Pierwsi goście w pokojach wytchnień zamieszkają już 19 sierpnia.

To pierwsze takie mieszkanie we Wrocławiu, pierwsze tego typu w Polsce i jedno z niewielu na świecie. Mieszkanie z pokojami wytchnień przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, którymi przez określony czas, bezpłatnie zaopiekuje się tu zespół specjalistów. W tym czasie stały opiekun – rodzic czy krewny – będzie mógł zająć się swoimi najważniejszymi sprawami albo po prostu odpocząć, mając pewność, że powierza dziecko, krewnego czy niepełnosprawnego współmałżonka w dobre ręce.

Remont i wyposażenie mieszkania wytchnieniowego kosztowały ponad 300 tysięcy złotych. Część tej kwoty udało się zebrać dzięki zbiórce publicznej na portalu SiePomaga.pl, część dołożyli sponsorzy, ale większość kosztów pokryła Fundacja „Potrafię Pomóc”. W mieszkaniu brakuje telewizorów, na które nie wystarczyło pieniędzy. Działalność fundacji można wciąż wspierać przez stronę.

Pokoje wytchnień przy ulicy Horbaczewskiego to pierwszy i bardzo ważny krok, by poprawić komfort opiekunów i chorych. W ciągu kilku lat Fundacja „Potrafię Pomóc” planuje budowę rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc, w którym znajdzie się między innymi dziesięć dwuosobowych pokoi wytchnień.Powrót do Aktualności →